MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun!
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Maltepe, Sağlık, Toplum » Başkan Kılıç: “Çocuklarımızı her yönden beslemeliyiz”
Başkan Kılıç: “Çocuklarımızı her yönden beslemeliyiz”


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Çocuklarımızı her yönden beslemek, kurda kuşa yem etmemek ve onlar için gerekli fiziksel ve ruhsal ortamı yaratmak gerekir ki, onlardan çok önemli isimler yetişsin” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, her salı gerçekleştirdiği “Okul Buluşmaları” kapsamında, İdealtepe Hasan Şadoğlu Ortaokulu Müdürü İzzet Baran, öğretmenler ve okul aile birliği üyeleriyle, kahvaltıda bir araya geldi. Bin 150 öğrencinin eğitimi gördüğü okulda düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Başkan Kılıç, “Mahallelere gidip halkımızla buluştuktan sonra, her salı günü de düzenli olarak okullarımıza uğruyoruz. Bu kapsamda bu görüşmeleri oldukça önemsiyorum. Okullarımızın eksiklerini ve ihtiyaçlarını yerinde görmek istiyorum. Okullara nereden başlayacağımızı, eksikleri nasıl gidereceğimizi şimdiden planlamamız lazım. Çünkü çocuklarımızı her yönden beslemek, kurda kuşa yem etmemek ve onlar için gerekli fiziksel ve ruhsal ortamı yaratmak gerekir ki, onlardan çok önemli isimler yetişsin” diye konuştu.

“HOŞGÖRÜ İKLİMİNİ OLUŞTURUYORUZ”

Konuşmasında, uyuşturucu noktasında çocukların çok büyük problemler yaşadıklarını gördüklerini ve okul önlerine zabıta birimleri konuşlandırdıklarını da ifade eden Kılıç, şunları söyledi: “Maltepe’de hoşgörü ikliminin yeşertilmesi için uğraş veriyorum. Birilerinin yaptığı kavganın kurbanı olmamalıyız. Bu kapsamda uyuşturucu noktasında gençlerimizi korumaya çalıştığımız gibi, inançlar noktasında da ayrım gözetmeksiniz her inanca eşit mesafede duruyoruz ve bunu içeren bir hizmet veriyoruz. Tabi bunların sağlıklı bir biçimde sağlanması için de ilçemizin kanayan yarası işsizlik sorununa bir şekilde çözüm bulmak gerekiyor.”

Daha sonra okulun problemleri hakkında konuşan müdür ve öğretmenlerin taleplerini dinleyen Kılıç, okulun Maltepe Meydanı’nda açmak istediği sergiye ve 13 Mayıs Çarşamba günü okulda gerçekleştirilecek TÜBİTAK Bilim Fuarı’na destek vereceklerini söyledi.

📆 05 Mayıs 2015 Salı 14:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR