MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Eğitim, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Eğitim Koçları Sertifika Aldı

Eğitim Koçları Sertifika AldıUzman Psikolog Kazım Yurdakul, “Koçluk sistemi Türkiye’deki çeşitli okullarda moda terimdir ama ciddi çalışmalar yapılmıyor.”
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi’nde “Öğrenci ve eğitim koçluğu” seminerleri sona erdi. Başkent Üniversitesinde de ders veren Uzman Psikolog Kazım Yurdakul tarafından gerçekleştirilen ve genellikle doğaçlama gelişen seminerlerin sonunda katılımcı öğretmenlere sertifikaları verildi.
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “Koçluk çalışmalarının ön safhalarında olan siz değerli öğretmenlerimizin gösterdiği performans öğrencilerimize büyük fayda sağladı, kurumumuza da katma değer kazandırdı. Tamamladığınız koçluk eğitiminin sertifikaların aldınız. Bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
“İşinizi iyilik perisi gibi yapıyorsunuz.”
Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları stüdyo salonda gerçekleştirilen sertifika törenine okulun kurucusu Ahmet Şimşek de katıldı ve öğretmenleri kutladı. Şimşek törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Koçluk konusunu iki yıl önce ele aldık ve çok faydalarını gördük. Eğitimde öğrenci, öğretmen, veli sacayağını bir araya getiren en önemli faktör koçluk sistemidir. Bu sistemde veli ile okul arasındaki, öğrenciyle veli arasındaki ilişkileri sizler, koç öğretmenler temin ediyorsunuz. Koçluk, sempati aşılama ve yakınlık sistemidir. Çocuğun olumlu ve olumsuz yanlarının velilerle paylaşılması onları çok mutlu eder. Aileye çuvalla para verseniz, ödüllerle donatsanız bu kadar mutlu edemezsiniz. Yaptığınız görevin ne kadar faydalı ve kutsal olduğunu çok iyi biliyorum. Bu çalışmalarınız okulumuzun imajını artırdığı gibi, çocukların aileler nezdinde iyi anlaşılmasını ve fark edilmesini de sağlar. Kutsal bir iş yapıyorsunuz. İşinizi bir iyilik perisi gibi yapıyorsunuz. Yaptıklarınızı görüyorum, anlıyorum, takdir ediyorum ve hepinizi kutluyorum.”
“Burada büyük bir aileyiz.”
Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi Başkanı Psikolog, Rehber Öğretmen Fatma Demirkaya da yaptığı konuşmada, “Burada büyük bir aileyiz. Sıkıntısı, sorunu olmasa da, başarısını yükseltmek isteyen birçok öğrencimizin olduğu bir kurumdayız. Biz, rehberlik servisi olarak ciddi çalışmalar yapıyoruz. Sınıf öğretmeni arkadaşlarımız koçluk sisteminde bizlere ciddi destek verdiler, bizimle paralel çalışmaya başladılar ve koçluk eğitimi sayesinde daha çok gündeme geldiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”dedi.
“Koçluk sistemi moda terimdir ama ciddi çalışmalar yapılmıyor.”
Uzman Psikolog Kazım Yurdakul ise keyifli bir seminer dönemi geçirdiklerini belirterek, “Bütün iş yoğunluğu içerisinde yapabileceğimiz en iyi çalışmayı yaptık. Keyifli, zevk aldığımız, dolu dolu bir eğitim süreci geçirdik. Tabi, çalışmaları burada bırakmayacağız ve önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Bu sefer, özellikle 9. ve 10. Sınıflar üzerinde bireysel koçluk çalışmaları yapacağız. Koçluk sistemi Türkiye’deki çeşitli okullarda moda terimdir ama ciddi çalışmalar yapılmıyor. Biz burada güzel işler başardık.”dedi.

📆 29 Haziran 2015 Pazartesi 13:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR