MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Dikkat Çekenler, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum » 2015 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası açılışı yapıldı
2015 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası açılışı yapıldı


satranc-turnuvasiTürkiye Satranç Federasyonu, Bakırköy Belediyesi ve Mektebim Koleji sponsorluğunda düzenlenen 2015 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası açılış töreni Bakırköy Ahmet Cömert Spor Salonu`nda sporcu ve davetlilerin katılımı ile başladı. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve 6 Eylül’de sona erecek turnuvanın açılış törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve sporcular katıldı.

 

11 ülkeden 700 sporcunun katıldığı Uluslararası Açık Satranç Tunuvası’nın açılış törenine katılan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi olarak Satranç sporuna önem verdiklerini belirterek, “Turnuvaya katılacak sporculara şimdiden başarılar diliyorum. Belediye olarak satranç sporunun her zaman yanındayız ve yanında olacağız. Stratejik düşünme, bireysel karar alma ve sorgulama becerisi kazandıran satranç; zeka ve kabiliyeti geliştirdiği gibi beyni de çalıştıran bir spor. Sporun ve sporcunun yanında olduğumuz gibi destekçisiyiz.” dedi. Başkan Altınok Öz, satrancın yanı sıra dağcılık, yelken gibi bireysel ve ekip sporlarına belediye olarak destek verdiklerini de belirtti.

Doktor Başkanlar berabere kaldı

Açılış töreninden önce karşılaşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun satranç müsabakası hakem kararıyla eşitlikle noktalandı.

📆 01 Eylül 2015 Salı 19:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR