MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal’da halk desteğiyle spora teşvik!


İlçem Gazetesinin öncülüğünde, Dünya Göz Hastaneleri Pendik şubesi ve Kartal İxora çiçekçiliğin katkı sunduğu gençlere sporu sevdirmek amacı ile Kartal Turuncu Cafede bir kahvaltı düzenlendi.
Kartal’ın tanınmış spor adamları Muammer Kaya, Selim Akbeniz, Aydın Kaya ve Orhan Ermiş’in katıldığı programda söz alan hocalar kendi spor salonlarında kendi branşlarında gençlere ücretsiz ders vereceklerini açıkladılar.

Kartal’ın yirmi mahallesinin muhtarlarının da katıldığı kahvaltı programında mahalle muhtarları bilgilendirildi ve kendi mahallelerinde spora meyilli yetenekli gençler var ise tespit edilip degerli hocaların salonlarına yönlendirilebileceği söylendi.
Amacın tamamen gençlere sporu sevdirmek olduğu ve hiç bir ticari kaygı gözetmeksin derslerin verileceğini söyleyen Selim Akbeniz, Aydın Kaya, Muammer Kaya ve Orhan Ermiş gençlerimizi internet cafelerden, Kahvelerden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına bu projeyi yapmak istediklerini açıkladılar.
Kartalda-spora-destek--(15)

Kahvaltı ’da söz alan AYGAD Başkanı İlçem Gazetesi Sahibi Aytekin Yaşar şunları dile getirdi;

Sevgili arkadaşlar öncelikle hoş geldiniz. Dünya göz hastanesine kahvaltımıza verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Bizler kartalda spor adına bir hamle başlatmak istiyoruz. Burada bulunmamızın en büyük sebebi budur. Uzun zamandır mahalle muhtarlarımızla bir araya gelmek istiyordum. İlçem gazetesini hepiniz biliyorsunuz. Sosyal sorumluluk adına geçmişte birkaç program yapmıştık. Mesela liseler arası bir yarışma düzenlemiştik. İstanbul Bir Sevdadır diye öğrencilere hediyeler vermiştik. Aramızda bulunan bazı arkadaşlarımız hatırlar. Bonzai’ye hayır diye bir etkinlik düzenlemiştik. Bu sene de spora davet edelim dedik.

aytekin-yaşar

Ülkemiz zor dönemlerden geçiyor. Birileri bizleri kısmen de olsa Bombalar patlatarak yok etmeye parçalamaya çalışıyorlar. Bizde onlar yok etmeye çalışırken bizde yaşatmaya çalışalım. Tabii yaşamanın en güzel yolu spordan geçiyor. Sağlıklı insan en faydalı insandır diye düşünüyorum.

Burada çok kıymetli hocalarımız var. Yıllardan beri biraz önce selim hocamla konuştum 20 bin öğrencin var mıdır? Diye ne 20 bini 100-200 bin olmuştur dedi. Geçen gün bir deftere baktım 45 bin tane öğrenci yetiştirmişim sadece bir defterde kayıtlı olanlar. Selim Akbeniz hocamızı herkes tanıyorsunuzdur tanımayanlara tanıtmak istiyorum. Muammer Kara hocam var Kartal’da çok sporcu yetiştirmiştir kendisi sağ olsun bizi kırmadılar desteklemek adına yanımızdalar teşekkür ediyoruz kendilerine. Orhan Yenmiş hocamız burada Atalar Camiinin altında spor salonu var. Bu hocalarımız ayriyeten şampiyonlar yetiştiriyorlar. Sadece Türkiye değil Avrupa şampiyonları şu anda yurt dışına Kanada’ya gidecek talebeleri var.

Kartalda-spora-destek--(11)

Tramvay Çalışma Hattında Zabıta Önlem Alıyor

Sevgili Muhtarlarım sizlerden şunu raca etmek istiyorum. Bu spor konusunu desteklemenizi rica ediyorum. Haydi, millet ücretsiz spora sloganı ile tüm halkımızı spora davet ediyoruz. Özellikle sosyal medyadan olsun bizlere destek vermenizi rica ediyoruz. Bugün bizlere kıymetli vaktinizi ayırıp geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Bu işi öncelikle iki yerde yapacağız bu hamleyi Atalar tren istasyonunda ve Atalar Camiinin oradaki spor salonlarından başlayacağız. Uğur Mumcu’ da yer bakıyoruz olabilirse E5’in üzerinde 2 ya da 3 yerde bu işi çoğaltmak istiyoruz.

Aslında devletin ve siyasi kurumların yani belediyelerin yapması gereken çok önemli aktivite belki de yapıyorlardır bilmiyorum. Bizler beraber yapalım Kartal’a yıllarınızı vermişsiniz bu işi gönüllü yapıyorsunuz.

Galeri
📆 01 Nisan 2016 Cuma 19:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR