MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum » Atatürk Kupası Satranç Turnuvasının 5. si Kartal’da gerçekleştirildi
Atatürk Kupası Satranç Turnuvasının 5. si Kartal’da gerçekleştirildi


Kartal Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun birlikte organize ettiği Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nın bu yıl 5.si gerçekleştirildi. Kartal Belediye hizmet binasında gerçekleştirilen turnuva 2 gün sürdü. 368 sporcunun katıldığı turnuva; minikler, ümitler, küçükler, yıldızlar ve reyting kategorilerinde mücadelelere sahne oldu. Turnuvanın sonunda Minikler’de Kerem Aytin, Ümitler’de Rüzgar Bulut Aksöz, Küçükler’de Efe Deniz Can, Yıldızlar’da Ahmet Burak Erilli ve Rating’te Devin Hişil birinci oldu.

 

2 gün süren turnuvanın ilk hamlesi Kartal Belediye Başkan Vekili ve Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt tarafından yapıldı. Yeşilyurt’un yanısıra turnuvayı izlemeye gelenler arasında Kartal Belediye Meclis Üyesi ve Kartal Belediyespor Başkanı Halil Şener, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, çok sayıda minik sporcu ve aileleri katıldı.

ataturk-satranc-turnuvasi-kartalda

Turnuvada konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Vekili ve Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, “ Satranç ve briç, son yıllarda çok önemli bir hale geldi. Hatta olimpiyat haline geldi. Biz de Kartal’da Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün göreve geldiği yıldan itibaren satranç konusunda çok önemli çalışmalar yaptık. Satrançla ilgili görevlendirmeler yaptık. Kartal Belediyespor bünyesinde bir satranç kulübümüz var. Eğitim veren değerli hocalarımız var. Çocuklarımızın zihinsel gelişimleri çok önemli. Bizler bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Kartal’dan başarılı satranç oyuncularının çıkacağına inanıyoruz. Geçtiğimiz günlerde 2 arkadaşımız uluslararası bir turnuvada birinci ve ikinci oldu. Bunlar bizleri mutlu ediyor. Çocuklarınıza destek olduğunuz için siz velilere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

  1. günün sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, ilk 3’e giren sporculara Atatürk Satranç Turnuvası kupaları verildi. Turnuvaya katılan çocuklara, satranç dehası büyük usta Suat Atalık’ın kitapları hediye edildi.

 

MİNİKLER KATEGORİSİ

Kerem AYTİN

Güneş Ediz

Cemal Arda Bilir

ÜMİTLER KATEGORİSİ

Rüzgar Bulut Aksöz

Melisa Çengel

Arda Katırcı

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ

Efe Deniz Can

Elif Sıla Yavuz

Cansu Yiğit

YILDIZLAR KATEGORİSİ

Ahmet Burak Erilli

Erkan Birlik

Yasin Küçüktopçu

RATING KATEGORİSİ

Devin Hişil

Kerem Alçı

Utku Ölce

📆 07 Kasım 2016 Pazartesi 18:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR