MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Teknoloji » Metin2 Pvp Lonca Savaş Kodları Nedir?
Metin2 Pvp Lonca Savaş Kodları Nedir?


Dünyanın en çok aktif oyuncu sayısına sahip olan ve en çok tanınan oyunu olan Metin2 oyununa yönelik olarak diğer tüm internet tabanlı rol yapma oyunları MMORPG için yapıldığı gibi pvp serverleri kurulmaya başlandı. 2008 yılından bu yana dünyanın her yerinde Metin2 için kurulan pvp serverlar  normal Metin2 sunucularından oldukça yoğun oyuncu kitlelerine kendisine çekiyor. Haliyle bu denli yoğun şekilde ilgi görmeye başlayan Metin2’nin pvp serverlerinde çeşitlilik artarken, server yöneticilerinin de deneyimleri yönetimsel açıdan gelişiyor. Bu durumda pvp serverlerinin günümüzde oyuncu istek ve beklentilerine göre şekillenmesine ve dolayısıyla da çok daha etkileyici bir deneyim yaşatmasına neden oluyor.

 

Günümüzde Metin2 oyununda tek başına mücadele etmekten sıkılan veya daha sosyal bir mücadele içerisinde olabilmek amacı ile Lonca’lara katılmak ve onlar ile birlikte mücadele etmek isteği içerisinde olabiliyor. Bu durum son dönemlerde Metin2 pvp serverlerinde oldukça yoğun şekilde oyuncular arasında görülmeye başlandı. Pvp serverlerinin yöneticileri, oyun içerisinde hata meydana gelmiş bir Lonca savaşını sonlandırmaya öncelikli olarak oyuna GM şeklinde bağlantı kurarak, giriş gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu aşamada yönetici tarafından oyunun sohbet bölümünde ‘/gwlist’ kodunun girilmesi gerekliliği bulunuyor. Bu kod aracılığı ile server içerisindeki tüm Lonca savaşları listelerinin görülebilmesi mümkün oluyor.

 

Bu liste içerisinde yönetici tarafından sorununun meydana geldiği Lonca savaşı bulunarak, daha sonra sorun meydana gelmiş olan Lonca savaşını sona erdirebilmek amacı ile parantez içerisinde yazılan sayılar ‘/gwstop sayılar boşluk sayılar’ biçiminde yazılması durumunda Lonca savaşı sona erdirilebiliyor. Bu noktada yöneticinin mutlak suret ile bu tip sorunlarda Lonca savaşı içerisinde oyuncuların hile kullanıyor olmalarının bug sorununa yol açmasına neden olabildiğinin göz önünde bulundurularak, bir araştırma gerçekleştirilmesi de gerekiyor.  Bu şekilde Metin2 pvp serverlar içerisinde var olan GM kodlarının biliniyor olması yöneticilerin, oyunculardan gelen her tür sorun, istek ve şikayete ilişkin olarak hızlı ve kalıcı çözümler sunabilme şansını verir ki bu şekilde serverin her zaman daha popüler olmasını sağlayacak kaliteli bir hizmetin meydana getirilebilmesi sağlanabiliyor.

📆 29 Kasım 2016 Salı 00:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR