MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kültür Elçileri Geliyor


Sultanbeyli Belediyesi, hayata geçirdiği Kültür Elçileri projesiyle yeni neslin kültüründen kopmasına engel olacak, kadim Anadolu Kültürünün kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayacak.

Kültür Elçileri projesinin Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde açılışı yapıldı. Gençlerin kendi kültürünü tanımasını ve kuşaktan kuşağa aktarmasını amaçlayan proje gençlerden büyük ilgi gördü. Kültür Elçileri projesinin içerisinde 14 lisenin 9,10 ve 11. sınıflarında okuyan ve not ortalamasına göre ilk 5’e giren öğrenciler bulunuyor. Toplamda 233 öğrencinin var olduğu proje kapsamında öğrenciler  farklı etkinliklere katılacak.

Projenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, gençlerin hayatında önemli yer edinmeye başlayan sosyal medyaya dikkat çekerek, “Kültür elçileri projesinin ilçemize, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Projeye emek veren kültür dostlarını, projenin içerisinde yer alan kıymetli öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

“Cennet Vatanımız Tarih Boyunca Kültürlerin Kesiştiği Nokta Olmuştur”

Anadolu’nun bir kültür hazinesi olduğunu vurgulayan Başkan Keskin, “Cennet vatanımız tarih boyunca kültürlerin kesiştiği nokta olmuştur. Tarih öncesi medeniyetlere ev sahipliği yapan bu topraklar; Bizans’ı, Selçuklu’yu ve Osmanlı Devletini bağrında taşımış, kendine has bir kültür meydana getirmiştir. Anadolu’nun kadim kültürü, kuşaktan kuşağa aktarılmış bir değerler bütünüdür” şeklinde konuştu.

Başka kültürlerin kültürümüzü esaret altına almasına engel olmak adına bu projelerin hayata geçtiğini ifade eden Başkan Keskin, “Kendi kültürümüzü korurken yapmamız gerekenler var. Özellikle son zamanlarda artan sosyal medya kültürümüzün önemli öğelerinden olan sohbet kültürümüze büyük zarar veriyor. Artık gençler odadan odaya WhatsApp üzerinden sohbet eder oldu. İşte bu ve benzeri çalışmalarla bizler hayata farklı bir penceren bakmak istiyoruz. Bu salonda bulunanlar arkadaşlarına örnek olmalıdır. Burada oluşan damlayı denize, okyanusa sizler dönüştürmelisiniz” ifadelerine yer verdi.

“Sizleri Geleceğe Hazırlamak İstiyoruz”

📆 19 Ocak 2017 Perşembe 10:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR