MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Maltepe, Manşet » Maltepe Üniversitesi İle Hayallerine Dokun

Maltepe Üniversitesi İle Hayallerine DokunYGS geçtiğimiz Pazar günü yapıldı ve çok kısa bir sürede de sonuçlar açıklanacak. Aday öğrenciler seçmek istediği bölüm hakkında bazı araştırmalar yapıyorlar mutlaka. Rehber öğretmenleri ile konuşuyorlar, belki o bölümden mezun olan birisiyle iletişime geçiyorlar. Ancak bunlar her zaman yeterli olmuyor. Üniversiteye girmeden önce gerçek bir üniversite deneyimi için Maltepe Üniversitesi gençlere önemli bir fırsat sunuyor. Maltepe Üniversitesinin aday öğrenciler için Marmara Eğitim Kurumlarıyla ortaklaşa hazırladığı “Yükseköğretime Dokunmak” projesi kapsamında gerçekleştirilen tadımlık derslere katılarak hem üniversite hayatı hem de ilerideki mesleği hakkında ön bilgi sahibi olabiliyor.

Üniversite yaşamının en büyük avantajlarından birinin kampüsler ya da yerleşkeler olduğunu belirten Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken bu konuda şunları dile getiriyor: “Biz, adaylara lise yıllarından itibaren ulaşma konusunda çok deneyimli bir üniversiteyiz. Yıl boyunca ‘Tadımlık Dersler’ adı altında, ‘Yükseköğretime Dokunmak’ adı altında farklı çalışmalar kapsamında liselilerle buluşuyoruz. Adaylar, hepimizin derslerine girebiliyorlar, atölyelere, laboratuarlara katılabiliyorlar. Hangi alanlarda eğitim almak istiyorlarsa onları o alanlarla buluşturuyoruz. Her zaman onları kucaklıyoruz.”

Proje kapsamında şu ana kadar yüzlere üniversite adayı ilgi duydukları, hayalini kurdukları bölüm ve programların derslerine girerek bir günlüğüne de olsa “hayallerine dokundular”

📆 13 Mart 2017 Pazartesi 10:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR