MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet » Kartal Belediyesi 2016-2017 Küçükler Takım Turnuvası’na Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi 2016-2017 Küçükler Takım Turnuvası’na Ev Sahipliği Yaptı7-12 yaş arası oyuncuların bulunduğu ve toplam 23 takımın katıldığı 2016-2017 İstanbul Küçükler Takım Turnuvası, Kartal’da gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi Sahil Bina’da başlayan turnuvanın açılış hamlesini Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan yaptı.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt ve Gökhan Yüksel’in yanı sıra Kartal Belediye Meclisi Üyesi Av. Perihan Sevim ve Başkan Danışmanı Özbey Pekşen’in de katıldığı turnuvanın açılış töreninde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, satrancın özellikle gelişim çağındaki çocuklar ve gençler için önemine değindi. Ünlü yazar Stefan Zweig’ın ‘Satranç’ adlı romanında bahsettiği satranç şampiyonu karakterini anlatan Fidan, romandaki Mirko Czentovic adlı karakterin küçük yaşlarda anlama, konuşma gibi birçok konuda zorluk çeken biri olduğunu; ancak her akşam rahip olan babasının ve arkadaşının oynadığı satrancı öğrenerek şampiyon olduğunu söyledi. Fidan, yeteneğin böyle bir şey olduğunu ve iyi satranç öğrenen çocukların yetişkin oldukları zaman verecekleri kararların da bu yetenekten dolayı olumlu yönde etkileneceğini söyleyerek doğru hamlelerin doğru karar vermeyi öğrettiğini vurguladı. Konuşmasının ardından miniklerin oyununu başlatan hamleyi gerçekleştiren Fidan, turnuvaya katılan tüm sporculara başarı diledi.

 

Turnuvanın son gününde ise ‘Dragos’ ve ‘Yakacık’ adlı iki ayrı kategoride satranç sporcuları yarıştı. Yakacık Grubu’nda Küçük Kartallar 1 Takımı birinci, Küçük Kartallar 2 Takımı ikinci ve Şampiyonlar Takımı 1 ise 3. oldu.  Dragos grubunda ise Kum Satranç Takımı birinci, Küçük Kartallar Grubu 3 ikinci, TOKİ Soğanlık A Takımı ise üçüncü oldu. Söz konusu sonuçlara göre her 2 grupta birinci olan takımlar daha sonra düzenlenecek İstanbul Finalleri’nde yarışma hakkı kazandı.

 

📆 14 Mart 2017 Salı 12:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR