MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Pendik » Sokak köpekleri için aşevi açtı
Sokak köpekleri için aşevi açtı


Pendik’te yaşayan hayvan sever iş adamı sokak hayvanları için sıcak yemek yapılan aş evi, misafirhane ve yetimhane açtı.

Aşevinde her gün pişen 100 kova sıcak yemek ormanlık arazilerde kalan sokak köpeklerine ulaştırıyor.

Pendik’te yaşayan hayvan sever iş adamı Nazif Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek yapılan Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aş evi adını verdiği bir aş evi açtı. Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde açılan aş evinde pişirdiği yemeği her gün kovalara koyarak araçla ormanlık alanlardaki sokak köpeklerine ulaştırıyor. İlk zamanlar sokak köpeklerini ekmekle doyuran Nazif Hekim, sadece ekmekle sokak hayvanlarını yeterince gıda alamadığını düşününce sıcak yemek yapılan aş evini açmaya karar verdi. Kendi imkanlarıyla aldığı et ve kemikleri makinede küçülten Hekim, daha sonra bunları iki kazanda pişirerek kovalarla sokak hayvanlarına ulaştırıyor.

Bununla yetinmeyen Nazif Hekim,yavru ve hasta sokak köpekleri için yetimhane ve misafirhane adını verdiği barınak oluşturdu. Burada bakılan sağlık kontrolünden geçirilen hayvanlar sıcak bir ortamda hayatlarını devam ettiriyor. Kendisinin de bir Çin Aslanı cinsi köpeği bulunan Nazif Hekim, sokak hayvanlarına kendi çocukları gibi bakıyor, koruyup kolluyor.

10 yıldan buyana günlük bin 500 ekmeği dağlarda dağıttığını ama artık hayvanların başka şeyler istediğini hissettiğini söyleyen Nazif Hekim, “Hayvanların değişik şeyler istediğini hissedince bu aş haneyi kurduk. Niyetimiz kemiği sahibine vermek. Kemiğin sahibi köpektir. Kovalarla günde 100 kova yapıyoruz. Burada makarna yapıyoruz. Kemik topluyoruz. Kıyma gibi çekip burada kaynatıyoruz. Lokantada haşlama alıyorsunuz ya o hale getiriyoruz bunu” dedi.

Hazırlanan yemekleri hayvanların çok güzel yediğini ve hayvanların mutlu olduğunu hissettiğini anlatan Hekim, “Hayvanlarımız çok güzel yiyor bunu. Suratlarından bunu okuyabiliyorsun. Aş evini kuralı 10 gün oldu. Sokak hayvanları için aş evi, yetim hanemiz var. Misafirhanemiz var. Hayvanlar için. Artık hayvanlara hizmet var” açıklamasında bulundu.

📆 17 Mart 2017 Cuma 12:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR