MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet » “Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye’nin değil tüm Müslüman kardeşlerimizindir”
“Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye’nin değil tüm Müslüman kardeşlerimizindir”


Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez, “Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye’nin Diyanet İşleri Başkanlığı değil, Orta Asya’da, Balkanlar’da, Afrika’da Müslüman kimlikleriyle ayakta durmaya çalışan tüm Müslüman kardeşlerimizin Diyanetidir” dedi. Görmez, Halep’te camiye yapılan saldırıyı da kınadı.

Dr. Mehmet Görmez, Sancaktepe Belediyesi ve hayırseverler tarafından yaptırılan İlçe Müftülüğü binası ile 7 cami ve 7 Kur’an kursunun açılışını yaptı. Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen açılış törenine Görmez’in yanı sıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile hayırseverler ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Sancaktepe ilçemizde güzel bir müftülük binamızın açılışına şahitlik yapıyoruz. Camilerimiz ve Kur’an kurslarımız açılacak. Camiler Beytullah’ın birer şubeleridir. Buralarda 5 vakit ezanlar okunacak, ibadetler yapılacak. Cemaatini daimi kalıcı eylesin. Sancaktepe olarak 8 yılda 150 bin ilave nüfus aldık. İlave nüfusa ibadetlerini rahatça yapabilecekleri mekanlar lazımdı. İbadethanelerin arsalarının temini yapıldı” diye konuştu.

Dr. Mehmet Görmez ise, konuşmasında Çanakkale Deniz Savaşları şehitlerini andı. Halep’te camiye yapılan hava saldırısını da kınayan Görmez, “Dün Halep’te Allah’a ibadet ederken katliama uğrayan 50-60 civarında kardeşimiz oldu. Bu rahmet saatinde coğrafyamızda akan kanın son bulmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

“Diyanet İşleri Başkanlığımız, inancıyla var olmak isteyen bütün mazlum kardeşlerimizin”

Diyanet İşleri Başkanlığının sadece Türkiye’nin değil tüm Müslümanların Diyanet İşleri Başkanlığı olduğunu aktaran Görmez, “Halka sesleniyorum, camileri yapıyorsunuz, bize de düşen camileri hayatın içine almak, gençlerimizle, cemaatimizle, ilimle irfanla ayağa kaldırmak. Artık Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye’nin Diyanet İşleri Başkanlığı değil, Orta Asya’da Müslüman kimlikleriyle ayakta durmaya çalışan tüm Müslüman kardeşlerimizin Diyanetidir. Balkanlar’daki bütün Müslüman kardeşlerimizin Diyanetidir. Afrika’daki bütün Müslüman kardeşlerimizin Diyanetidir. Yeryüzünde inancıyla var olmak isteyen bütün mazlum kardeşlerimizin Diyanet İşleri Başkanlığı olduğunu ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftülüğü binasının açılışı yapıldı.

📆 17 Mart 2017 Cuma 12:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR