MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet » Evlad-ı Fatihan “EVET” Dedi
Evlad-ı Fatihan “EVET” Dedi


Eyüp’te bulunan Balkan dernekleri “Birlik Gecesi”nde buluştu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın katıldığı gecede birlik ve beraberlik mesajları verilirken, 16 Nisan’da yapılacak referandum için hep birlikte kararın “Evet” olduğu mesajı verildi.

Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceye, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, AK Parti İstanbul eski Milletvekili Gülay Dalyan ile Eyüp’te bulunan Balkan derneklerinin yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Büyük bir coşku içerisinde düzenlenen gecede kürsüye gelerek bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın, konuşmasının başında kendisinin fahri değil has balkanlı olduğunu söyledi.

“BALKAN İNSANI DEĞERLERİNE SIKI SIKI BAĞLIDIR”

Evlad-ı Fatihan ile her zaman tek yürek olduğunun altını da çizen Başkan Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü, “Sizlere şunları yaptık, bunları yaptık diye anlatmayacağım. Çünkü yaptıklarımı bizden daha iyi biliyorsunuz. Milletimizin, devletimizin ve memleketimizin geleceği için tüm samimiyetimizle nasıl bir gayret içerisinde çalıştığımızı çok iyi biliyorsunuz. Balkanlılar akıllı insanlardır. Balkan insanı iyi ve doğruyu süzebilen, farkları görebilen, muhakemesi güçlü insanlardır. Balkan insanı devletine, milletine, manevi değerlerine sıkı sıkı bağlı insanlardır. Balkan insanının hayallerle işi olmaz, ayağı yere basan cümleler duymak ister. Bu akşam yüreklerimiz bir çarpsın, sevgimiz, kardeşliğimiz tazelensin diye bir araya geldik. Hepinizi çok seviyorum”

Daha sonra kürsüye gelen Gülay Dalyan ise birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, yapılacak referandum da herkesi “EVET” demeye davet etti. Dalyan’ın daveti üzerine salonda bulunanlar ayağa kalkarak hep bir ağızdan defalarca “Evet” diye bağırdılar.

📆 22 Mart 2017 Çarşamba 13:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR