MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Kültür-Sanat, Manşet » “FRİDA” Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi
“FRİDA” Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi


27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tiyatro Festivali kapsamında “Frida” adlı tiyatro oyunu, Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelendi. 20. yüzyılın en büyük sanatçılarından biri olan Meksikalı Frida Kahlo’nun yaşam öyküsünü anlatan oyuna Kartallılar yoğun ilgi gösterdi. Salonun tamamen dolduğu oyunda oyuncuların performansı ayakta alkışlanırken tiyatro eğitmeni Erdal Yıldırım, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına oyunculara plaket takdim etti.

Tiyatro Öteki tarafından hazırlanan Beliz Güçbilmez’in yazdığı “Frida” adlı tiyatro oyunu, Kartallıların büyük beğenisi kazandı. Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve

Meksikalı ünlü ressam Frida Kahlo’nun var olma hikâyesini anlatan oyunda Frida’yı Sinem Kurt ve Gamze Çiçek canlandırdı. Tek perdelik oyunda yaşamında çok zor dönemler geçiren ve hem bedeni ile hem de sanatı ile direnen Frida Kahlo’nun yaşamından kesitler yansıtıldı. Seyircinin büyük beğenisini kazanan oyunun ses ve ışık düzenini ise Mert Kaan Etker ve Bengü Işık Kuru yaptı.

📆 23 Mart 2017 Perşembe 10:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR