MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet » “Dünya Otizm Farkındalık Günü”
“Dünya Otizm Farkındalık Günü”


Otizmli Öğrencilerden Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret ve Farkındalık Yürüyüşü.

Kartal ilçesinde yer alan Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nun otizmli öğrencileri “Dünya Otizm Farkındalık Günü” kapsamında Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette öğrencilerle yakından ilgilenen Ali Rıza AKA, engellilerin de toplumun bir parçası olduğunu, son yıllarda bu alanda önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel eğitim konusunu çok önemsediklerini söyledi. Özel öğrencilerle ilgili çalışmalarda bulunan Kartal İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldırım DEMİRCİ’ye, Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Müdiresi Nafiye ÖZTUĞ’a ve yaptıkları büyük fedakârlıklardan dolayı özel eğitim öğretmenlerine teşekkür etti.

Ziyaret sonrasında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldırım DEMİRCİ’nin de katılımıyla öğrenciler, öğretmenler ve velilerden oluşan grup Ankara Caddesinde bir yürüyüş düzenledi. “Otizmin farkındayız, onların yanındayız.” “Benim rengimi fark et!” yazılı tişörtlerle gerçekleştirilen yürüyüşte keyifli ve unutulmaz bir gün geçiren otizmli öğrenciler esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Otizm nedir?

Otizm, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur. Otizm erken evrede basit belirtileri dikkate alındığında kolayca teşhis edilebilir ve bebeklere uygulanacak iyi bir rehabilitasyon programı ile etkileri önemli oranda azaltılabilir. Günümüzde her 110 çocuktan birinin bu rahatsızlıktan etkilendiği ve bu oranın her geçen yıl arttığı ifade edilmektedir.

📆 06 Nisan 2017 Perşembe 12:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR