MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Sancaktepe » Sancaktepe’de 40 derslik yeni bir okulun temeli atıldı
Sancaktepe’de 40 derslik yeni bir okulun temeli atıldı


Sancaktepe’de yapılacak olan 40 derslikli ortaokul binasının temel atma töreni gerçekleşti.

Eğitime yapılan yatırımları anlatan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Belediye olarak bugün sadece bir okula 10 milyon lira harcama yapabiliyorsak, 80 derslik okula 20 milyon harcama yapabiliyorsak bu gelişen büyüyen güçlü Türkiye’nin bize göstermiş olduğu fotoğraftır” dedi.

 

Sancaktepe Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi’nde yaptırılacak olan 40 derslikli ortaokul binasının temel atma törenigerçekleştirildi. Törene AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Temel atma töreninde konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Hizmete sınır tanımıyoruz. Çocuklar bizim İstikbalimiz, çocuklar bizim geleceğimiz. Vatanımızı, geleceğimizi, bayrağımızı, geleceğimizi çocuklarımıza emanet edeceğiz. Onun için en büyük yatırımın insana olduğunu bilen insanlar olarak 8 yıldır eğitim, eğitim, eğitim arkasından sağlık, sağlık, sağlık dedik. Onun arkasından spor, kültür, sanat ve çevre yatırımlarıyla gelişen bir toplum olma yolunda hızlı adımlarla emin adımlarla gidiyoruz. İşte bugün buradaki kısa gün içerisinde üçüncü okulun temeli eğitime göstermiş olduğumuz ehemmiyetin bir sonucudur” ifadelerini kullandı.

 

Okul ile ilgili bilgi veren Başkan Erdem, “40 derslik bir okul, Hilal Mahallesi’ne 80 derslik bir okul Sancaktepe’nin en büyük okullarından birisi olacak. Bu sene yılsonuna kadar inşaat bitmiş olacak. Birinci sınıf olarak teslim alacağız. Eğitim-öğretimin ikinci döneminde okulumuz çocuklarımızın hizmetinde olacak. Sancaktepe Belediyesi olarak geldiğimiz gün itibariyle toplumumuzu geleceğe hazırlayalım demiştik. Şuanda sadece belediyemizin 28 eğitim kurumu var. 300 çalışan öğretmenimiz var. Belediye olarak bugün sadece bir okula 10 milyon lira harcama yapabiliyorsak, 80 derslik okula 20 milyon harcama yapabiliyorsak bu gelişen büyüyen güçlü Türkiye’nin bize göstermiş olduğu fotoğraftır” dedi.

 

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde 40 derslik ortaokulun temel atma töreni gerçekleşti.

📆 07 Nisan 2017 Cuma 12:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR