MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Belediye cenaze sahiplerinden yakıt parasımı istiyor?
Belediye cenaze sahiplerinden yakıt parasımı istiyor?


Kartal Belediyesi hakkında ilginç bir iddia!..

Belediye cenaze sahiplerinden yakıt parasımı istiyor?

“Gidiş yakıtı bizden, dönüş yakıtı sizden” mi?

Başta İBB ve ülkemizde bir çok belediye tarafından cenazesi olanlara verilen araç desteği uygulamasında, Kartal Belediyesi hakkında ilginç bir iddia gündeme geldi!..

Kartal Belediye Meclisinde Ak Partili Meclis Üyesi Yunus Fırat Aydın tarafından “Cenaze sahiplerinden dönüş yolu için yakıt parası istenmektedir” şeklinde iddia gündeme geldi.

Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından İstanbul dışına giden cenaze yakınlarına araç desteği verilirken, “Gidiş yakıtı bizden, dönüş yakıtı sizden” şeklinde bir talep edildiği ve cenazesi olan vatandaşların bu acılı günlerinde destek olmak yerine acısını arttırmaya yönelik bu yanlıştan bir an evvel dönülmesi gerektiği dile getirildi.

Aydın, “Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan 2016/24801 sayılı Ulaşım Hizmeti ihalesi ile 600.000 km’lik bir ulaşım hizmeti alınmıştır. Müdürlüğünden bu hizmetin İstanbul dışına kaldırılan cenazelere ulaşımı da içerdiği bilgisi alınmıştır.

Fakat cenazesi sebebiyle İstanbul dışına giden birçok vatandaşımızın tarafımıza ulaştırdığı şikâyetlerde; Cenaze için İstanbul dışına çıkıldığında “Dolu depo ile otobüs gönderilir fakat deponun bittiği yerde cenaze sahibi İstanbul’a dönüş için gerekli mazotu temin ile mesuldür” şartıyla cenazesinin ıstırabını yaşayan cenaze sahiplerinden İhale Sözleşmesinde ve Teknik Şartnamede açık bir şekilde belirtilen “Ulaşım hizmeti boyunca araçların her türlü yakıt, sürücü, otoyol geçiş ücretleri, trafik cezaları ve diğer tüm giderler yükleniciye aittir.” İbaresine rağmen bir yakıt bedeli istenmesi konusunun ivedilikle incelenip söz konusu suiistimalin sorumluları hakkında gereğinin yapılması tavsiye edilmektedir. Herhangi bir ücret almak bir yana cenazesi sebebiyle İstanbul dışına çıkan otobüslerde yolculara yolluk hizmetinin verilmesi de tavsiye edilmektedir” dedi.

📆 10 Nisan 2017 Pazartesi 09:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR