MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Toplum, Yazarlar » Ak Parti beklenen radikal değişimi yapamazsa eğer, 2019 hayal olur!
Kenan GÜLERCİ
Ak Parti beklenen radikal değişimi yapamazsa eğer, 2019 hayal olur!


Ak Parti beklenen radikal değişimi yapamazsa eğer, 2019 hayal olur!

MHP her durumda güçlenecektir, CHP yerinde sayar

15 senedir ülkemizi kesintisiz bir şekilde yöneten Ak Parti, kadrolarında beklenen değişimi mutlaka yapmak zorundadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi metal yorgunluğu var, teşkilatların bir kesiminde dava ruhu kaybolmuş, kibir var, aşırı özgüven var, tembellikte yok değil yani…

Hele Kartal İlçemizde durum daha da vahim. Mevcut kadro komple değişse dahi 2019 seçimlerini kazanmak çok zor gibi. Sebebi ise geçen zaman iyi değerlendirilemedi. Kartal halkına dokunacak güzel çalışmalar sergilenemedi. Mevcut yönetimin değişmeyeceğini düşünenler ne düşünür bilemem ama, Cumhurbaşkanı çok net açık ifade etti, siyasette başarılı olabilmek için yorgun olanlar kenara çekilecek. Cumhurbaşkanının belirttiği özelliklere sahip çok sayıda partilide Kartal ölçeğinde de mevcut, yani ticari hamleler yapanlar, kibirlenenler, metal yorgunluğu yaşayanlar yok değil… Bakalım ne kadar değişim yaşanır?

Hem bu Kartal 1994 yıllarında öyle kolay kolay kazanılmadı biliyor musunuz? O zamanın şartlarını yaşayanlar bilir. Şimdi birilerinin koltukta kalması için gereksiz yere mücadele etmenin enerji tüketmenin mantığı yok. Kartal’ın menfaatleri şahısların menfaatlerinden daha önemlidir.

Kartal perişan tren yok, hastane yok, yol yok, hizmet yok, sevgi yok, hoşgörü yok, spor hevesi yok oğlu yok…

Mesela sağlık konusu;

Kartal’da hastane konusunda çok ciddi bir sıkıntı yaşanmaktadır, ilerleyen günlerde de krize dönüşeceği bugünden belli. Zira günlerce gündeme getirdik yazdık çizdik Yakacık Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Sultanbeyli’ye, Yavuz Selim Devlet Hastanesi de Tuzla’ya gidecek diye… Herkes bu durumdan çok tedirgin olmuş ama ne yazık ki iktidarın Kartal temsilcisi yani Ak Parti Kartal İlçe sorumlusunun bu konuyla alakalı ne her hangi bir açıklama nede bir girişimini göremedik, duymadık.

Oysa bu konuda Ak Partililer sorumluluk sahibidirler, yaşanan bu hastane konusu seçimler öncesi çok ciddi sıkıntılar meydana getirecektir, hep beraber göreceğiz. Düşünsenize 2019 Mart seçimlerine ortalama bir buçuk sene var ama Kartal ilçesinde sağlık alanında skandal bir yanlış adım atılıyor. Kartallılar hastanesiz bırakılıyor, siyasilerden çıt yok. Kaç yıldır hizmet veren hastaneler yenileri yapılana kadar devam edemez mi? Halka karşı sorumluluğu olan siyasiler gerekirse partisine yani Sağlık Bakanlığının yetkililerine karşı durmaları gerekmez mi? Eğer bu konuya sessiz kalınıyorsa kimse kusura bakmasın bu işin altında başka niyetler aramak gerekir?

Ha bu arada hastane konusunda biraz önce pankart açarak eylem yapan bir gurup gördüm. Bu eylemi takdir ettiğimi belirtirken grubun başında açıklama yapan Hüsnü Süslü’ye de bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Böyle bir konuda duyarlılık gösterdiğiniz için tebrik ediyorum fakat bu konuyu basınla paylaşmalıydınız. Kendi kendinize konuşmanın ne anlamı var sizce? Hüsnü Süslü CHP PM Üyesi aynı zamanda Kartal Belediyesini yönetmeye talip olmuş bir isim. Bence bu eylemi daha çok ses getirecek bir şekilde yapmalılar.

MHP güçleniyor

MHP 15 Temmuz sonrası duruşuyla hem milliyetçi kesim hemde farklı düşünen çok sayıda insanların sempatisini ve güvenini kazanmıştır. Zira yaşadığın topraklar üzerinde düşmana karşı doğru yerde durmak gerekir ki; MHP Lideri Devlet Bahçeli bu konuda her zaman olduğu gibi en kritik dönem olan 15 Temmuz döneminde de devletin bekası için onurlu bir duruş sergilemiştir. Bu duruş yüreğinde vatan sevgisi olan her vatandaşın takdirini topladığını belirtmem gerekiyor. MHP küskünlerinin de yaşanan ulusal gerçekler karşısında çok fazla karşı safta kalacaklarını sanmıyorum. Umarım en kısa zamanda milliyetçi camia güçlü bir şekilde birlik beraberlik sergilerler. Ülke olarak her zamankinden daha fazla birlik beraberliğe ihtiyacımız var.

CHP yerinde sayıyor

Türk milletinin penceresinden bakıldığında, CHP Liderinin nerede durduğunu anlamak, partinin geleceği açısından tahminde bulunmak için yeterlidir aslında…

Yerel ölçekte ne anlatsak ne söylesek bilemiyorum, Kartal ne kadar talihsiz bir kenttir, nasıl bir kentte yaşıyoruz ki bir çok açıdan Anadolu yakasının en geri kalmış ilçesi durumundayız.

Bu konu iki cümleyle anlatılacak gibi değil aslında, ama bu sıcakta ancak bu kadar…

📆 08 Ağustos 2017 Salı 18:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR