MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sağlık, Sivil Toplum » Bu neyin müjdesi Aydın Yavuz, Kartal hastanesiz kalıyor
Bu neyin müjdesi Aydın Yavuz, Kartal hastanesiz kalıyor


Kartal’daki hastaneler diğer ilçelere gidiyor, Kartal halkı hastanesiz kalıyorken, Kartal’daki Ak Partili yöneticiden skandal hastane açıklaması!

 

Ak Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Yavuz Kartal’daki hastanelerin durumu hakkında İlçem gazetesine yaptığı “Kartallılara hastane müjdesi” açıklamasında neyin müjdesini verdiği pek anlaşılamadı.

Kartal’da hizmet veren hastanelerin başka ilçelere gittiğini mi müjde olarak anlamak gerekir, yoksa çok yakın bir zamanda gidecek olan mevcut hastaneler sonrası hastanesiz kalacak olan Kartal’da yaşanacak sağlık sorunlarını mı müjde olarak değerlendirdi acaba belli değil.

Yoksa yeni yapılmakta olan ve 2019 da hizmete girecek olan Kartal Lütfü Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesinin yapılmasını mı müjde olarak değerlendirdi.

Veya o skandal açıklamayı yapan Aydın Yavuz’un kendi ifadesiyle “İlçe Başkanımız, bir yer bulunması halinde, örneğin Cevizli’de bulunan eski Tekel arazisinde büyük bir çok yataklı bölge hastanesi kalitesinde bir hastanenin yapılması, ya da Taş ocakları mevkisinde büyük bir hastanenin yapılması için gerekli girişimlerde bulunmuştur”

Şimdi sormak lazım Aydın Beye, “Eğer hastane için yer bulunabilirse yeni bir hastane yapılması mıdır MÜJDE! olan nedir sayın Aydın? Bu konuda parti adına daha açık anlaşılır ve net bir açıklama yapılırsa daha iyi olur.

Toplum açısından hassas bir konuda böylesine çelişkilerle dolu bu açıklamayı okuyanların ortak görüşü; “Böyle açıklamamı olur, bu açıklama Ak Parti vizyonuna yakışmamıştır”, şeklinde görüş beyan ettiler.

Kartal’daki hastane sorunu konusunda tedirgin bir şekilde güzel bir gelişme bekleyenler, haberi okuyunca daha çok tedirgin olduklarını belirttiler.

Ak Partiyi temsil eden bir yetkili olarak Aydın Yavuz tarafından yapılan açıklamanın bir bölümünde;

Yavuz, ”Sürecin en başından beri İlçe Başkanımız Sn. M. Mehdi Akman bölge halkının sağlık alanında özellikle bu iki hastanenin verdiği hizmetlerin eksik kalmaması ve komşularımızın mağdur olmaması için elinden gelen her tür çabayı gösterdi, hala da gösteriyor. Şimdi bile hala Sn. Başkanımız bu işin peşini bırakmamış ve Kartal Halkı için Ak Partinin iktidarından bu yana görmüş olduğu kaliteli hizmetin devamı ya da daha kaliteli hizmeti için bir takım önerilerini ilgili Bakanlığa iletmiş ve durumu takip etmekteyiz, inşallah olacak.

Başkanımız, bir yer bulunması halinde, örneğin Cevizli’de bulunan eski Tekel arazisinde bir büyük çok yataklı bölge hastanesi kalitesinde bir hastanenin yapılması, ya da Taş ocakları mevkisinde ha keza büyük bir hastanenin yapılması için gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bütün bunlar yapılırken de, Buna ilave olarak 1000 yataklı Kartal Lütfü Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi de önümüzdeki yıl bu zamanlarda yeni büyük binası ile birlikte faaliyet gösterecektir” şeklinde belirtmiş.

 

Yayınlanan “Kartallılara hastane müjdesi” başlıklı haberi okumak için

http://www.ilcemhaber.com/kartal/aydin-yavuz-kartallilara-hastane-mujdesi-verdi-h5842.html

📆 16 Ağustos 2017 Çarşamba 09:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR