MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Yazarlar » Öğretmenler Balıkesir Akçay’da bir araya geldi
Mustafa Telli
Öğretmenler Balıkesir Akçay’da bir araya geldi


İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü mezunu 200 öğretmen 42 yıl sonra arkadaşları ve öğretmenleri ile buluştu. Geleneksel buluşma 8-9-10 Eylül 2017’de Edremit Akçay’da Resort Otelde gerçekleşti.

İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Mezunları ve Mensupları Derneğince organize edilen toplantıya Atatürk Eğitim Enstitüsü eski emekli müdürü Namık Özer Erdoğan, müdür başyardımcısı Sakin Öner ve 1975-76-77-78-79-80 mezunu öğretmenler katıldı.

Yurdun dört bir köşesinden ve yurt dışından Akçay Resort Otel’e gelen; Türk Milletine ve Türk devletine sevdalı, Türk- İslam Ülküsü mensubu ülkücü öğretmenler, 42 yıl sonra yeniden bir araya gelerek, bir birlerine sarılıp, bir sevinç yumağı oluşturdular. Müdür Namık Özer Erdoğan ve Müdür Başyardımcısı Sakin Öner’in onur konuğu olduğu toplantıya katılan öğretmenler; İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü mezunu olmanın farkı, gururu, heyecan ve arkadaşlık bağlarının en güçlüsünü yaşamanın hazzı ile sevinç gözyaşlarına boğuldular.

Dernek Başkanı Asım Çelik rehberliğinde üç gün, üçer oturum şeklinde gerçekleşen toplantıda: Milli eğitimin sorunları, çevre gezileri, müzik, şiir, dua ve anılar yer aldı.

Sabah oturumunda: Her biri farklı bir eğitim kademesinde çalışmış, bilgi, görgü ve tecrübe sahibi Başkan Asım Çelik, Müdür Namık Özer Erdoğan ve Müdür Başyardımcısı Sakin Öner, yaptığı konuşmalarda organizasyon sahiplerine ve katılımcılara teşekkür ederek, ülke ve milli eğitim sorunlarının masaya yatırıp, çözüm önerileri sundular.

Öğleden sonra: çevre gezileri yapan öğretmenler Balıkesir’in tarihi, turistik ve sanat değeri yüksek yapıların gezip, yetkililerden bilgi aldılar. Kaz dağlarının yeşili ile deniz mavisinin kucaklaştığı tabiat harikası körfezin eşsiz manzarasına bakarak yurdu sevmenin haklı gururunu yaşadılar

Akşam oturumunda: Namık Özer Erdoğan, Sakin Öner, Köksal Cengiz,  Selahattin Sekban ve Mehmet Nurettin Esi’nin seslendirdiği şiirlerle dün ile bugün arasında köprü kuran Atatürk’lü öğretmenler,  Şerife Güven ve Ahmet Aktan’ın konuşmaları ile gelecek güzel günlerin planlarını yaptılar. Şarkı ve marşlar eşliğinde sohbet edip, şehit ve ebediyete intikal eden arkadaşlarını hayır dualarla anarak, manevi ruhlarına Fatihalar gönderdiler, hasta arkadaşlarına acil şifalar dileyen öğretmenler, sevinçli ve mutlu olayları paylaşıp bir ve beraber olmanın keyfini çıkardılar.

Çay eşliğinde gecenin ilerleyen dakikalarına kadar devam eden sohbette toplantıya katılamayan öğretmen ve arkadaşlarını da anan İstanbul Atatürk Eğitimli ülkücü öğretmenler, günü ölümsüzleştiren fotoğraf kareleri eşliğinde bir birinden güzel anlara ve yazdıkları kitaplara imza atıp, 2018’in ramazanında İstanbul’da eylülünde Alanya’da yeniden buluşmak üzere, gözyaşları arasında bir birlerine veda ettiler.

Denize sıfır, temiz ve gülen bir yüze sahip Akçay Resort Otel; sahibi ve çalışanlarına teşekkürlerimle.

 

Mustafa Telli

📆 14 Eylül 2017 Perşembe 11:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR