MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Kartal yeni eğitim- öğretim dönemine hazır
Kartal yeni eğitim- öğretim dönemine hazır


Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Hazırlıkları Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün basın mensupları ve mahalle muhtarlarına yönelik düzenlediği 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Eğitime Hazırlık Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı ERA Teknik Koleji’nde icra edildi. Kartal Kaymakamı Cemil AKSAK başkanlığında gerçekleşen toplantıya Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah DENİZ, Engin TERCAN, mahalle muhtarları ve basın mensupları iştirak etti.

Kartal Kaymakamı Cemil AKSAK yaptığı açılış konuşmasında genel bir değerlendirme yaptıktan sonra okullara destek veren belediyelere, muhtarlara, sivil toplum örgütlerine,  okul müdürlerine teşekkür etti. 8 Eylül tarihinde okulların güvenliği ile ilgili toplantı düzenlediklerini ve bir dizi önlemler aldıklarını vurgulayan Cemil AKSAK, “önümüzdeki ay yeniden toplanıp neler yaptığımızı konuşacağız” dedi.

Aka okullar hakkında bilgi verdi

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA yaptığı sunumda 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi hazırlıkları, güvenlik önlemleri ve okulların genel durumlarının değerlendirmesini yaptı. Yaz döneminde okulların fiziki yapılarıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını kaydeden Ali Rıza AKA; “Yaz döneminde Kartal’daki 65 okulumuzu boyattık. Okul bahçelerimizin düzenlenmesi, bahçe dış duvarlarının boyanması, okul ve sınıf kapılarının güvenlikli hale getirilmesi, 6 okulun dış cephe boyasının yaptırılması, asfalt ihtiyacı olan 7 okulun bahçelerinin asfaltlanması, okul kameralarının kalitesinin arttırılması, bahçe girişlerine kamera taktırılması gibi bir çok çalışma yaptık. Okulların fiziki kapasitelerini arttırmak, sağlıklı ve güzel ortamlarda eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmek maksadıyla yaptığımız bu çalışmalarda bize destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal Belediyesi, Tuzla Belediyesi, Sancaktepe Belediyesi, hayırsever iş adamları, sivil toplum örgütleri ve mahalle muhtarlarına çok teşekkür ederiz. Ayrıca bize her konuda destek veren, etkinliklerimizi takip edip, haberini yapan; gerek arayarak gerek yazarak bize belli konularda eğitim öğretimle ilgili görüşlerini belirten basın mensuplarına çok teşekkür ederim.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü yeni eğitim öğretim dönemi açılışı arifesinde, inşaat işlerinin bittiğini ihya işlerine başlayacaklarını, seminer döneminde müfredat tanıtım toplantılarının yapıldığını, öğretmenlere yönelik 50 salonda seminer faaliyetleri gerçekleştirdiklerini, hizmet içi kurslar yaptıklarını, eğitimin niteliğini önemsediklerini, büyük beyinli, koca yürekli, üstün karakterli insanlar yetiştirmeyi hedeflediklerini, yöneticisi, öğretmeni ve personeliyle eğitim-öğretime hazır olduklarını, heyecanla öğrencileri beklediklerini, yaz döneminde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Programlar ve Faaliyetler Kitapçığı hazırladıklarını söyledi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Programlar ve Faaliyetler Kitapçığı hazırlandı

Kitapçıkta Kartal ilçesinde tüm yıl boyunca gerçekleştirilecek olaneğitsel, sosyal, kültürel, sportif vb faaliyetlerin yer aldığını, an itibariyle eğitim öğretime tam anlamıyla hazır olduklarını söyleyen Ali Rıza AKA, tüm okullara kitap dağıtımını gerçekleştirdiklerini, okulların açıldığı ilk gün ilk derste tüm öğrencilere kitaplarının teslim edileceğini ifade etti.

Ali Rıza AKA, bu yıl Emniyet Müdürlüğünün sadece okullara hizmet verecek mobil tim ve narko tim ekipleri kurarak okul güvenliğine destek vereceğini söyledi.

📆 16 Eylül 2017 Cumartesi 14:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR