MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Kartal İlçe Milli Eğitime tam not!
Kenan GÜLERCİ
Kartal İlçe Milli Eğitime tam not!


Kartal’daki resmi kurumlar içerisinde belediye başta olmak üzere, Kartal halkına hizmet açısından genelde bir boş vermişlik anlayışının hakim olduğu bilinmektedir.

Geçtiğimiz Cuma günü sabah Kartal Kaymakamı Cemil Aksak’ında hazır bulunduğu Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka ve Şube Müdürleri tarafından, Kartal Yerel Basın Temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelerek yeni eğitim öğretim dönemine yönelik yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdiler.

Bu toplantı Kartal’da bir ilke sahne oldu. Birkaç yıl önce bu kurumu yöneten İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy döneminden bugüne ilçe Milli Eğitim Kurumunda ne kadar değişiklik meydana geldiği gözler önüne serilmiş oldu.

Yeni Eğitim – Öğretim dönemi boyunca yapılacak olan faaliyetler için küçük bir kitapçık hazırlanmış. Okulların fiziki donanımı, eğitim ve öğretim kadrosu, okul çevresi güvenliği, okul servisleri konusunda ayrıntılı bilgi veren Aka, öyle güzel bir hazırlık çalışması yapmıştı ki, bizler dinlerken çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların güvenilir bir yönetim anlayışıyla yönetildiği rahatlığını hissettik. Muhtarlar ve basın mensuplarının dile getirdikleri eksiklik veya eleştirilere dikkatlice cevap veren Aka takdir toplarken, Kaymakam Aksak’ın ise gazetecilerin sorularını geçiştirici bir üslupla cevaplaması tepki topladı.

Tebrikler Ali Rıza Aka ve ekibi…

Galeri
📆 17 Eylül 2017 Pazar 23:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR