MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sağlık, Sivil Toplum » Kartal’daki hastane sorununa CHP duyarsız kalmadı
Kartal’daki hastane sorununa CHP duyarsız kalmadı


Kartal’daki hastanelerin taşınması gündemdeyken, önümüzdeki günlerde daha büyük sağlık sorunlarının yaşanmaması için gerekli tedbir alınması adına CHP kanadından da nihayet bir adım atıldı.

CHP Kartal İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında, İlçe Başkanı Kıskanç genel değerlendirme yaparken CHP PM üyesi Doç. Dr Hüsnü Süslü’de Türkiye ve Kartal’da yaşanan hastane gündemi konuşuldu.

 

Eğitim ve sağlık sistemi hakkında açıklamalar yapan Süslü, Kartal Yavuz Selim Hastanesinin Tuzlaya, Yakacık Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin taşınmasının Kartal’da ciddi sağlık sıkıntısı yaşanacağını dile getirdi.

Toplantıda söz alan CHP PM üyesi Doç. Dr. Hüsnü Süslü yaptığı konuşmasında; “Malumunuz Türkiye’de gündem çok çabuk değişiyor fakat bugünkü gündemimizin en başında Kartal Yavuz Selim Hastanesinin Tuzlaya taşınması var. Konuyu yakından takip ediyoruz ve üzerinde duruyoruz. Hastane çevresindeki esnaflarla sohbet ettik onların bu konudaki görüşlerini aldık. Esnaflar Hastanenin Kartal’dan kaldırılmasına tamamen karşılar. Hem ticari açıdan hemde 1976’dan bu yana Kartal’da bulunan bu hastanenin onlar için sağlık açısından ve acil durumlarda çok işlerine yaradığını yakın mesafede olduğu için gece saat kaç olursa olsun hastaneden faydalanabildiklerini dile getirdiler. Biz bu konuyu 9 Eylül’de Parti meclisinde gündeme getirdik ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettik.

Kendisinin de talebiyle konu hakkındaki hazırlıklarımızı yaptık ve Şehir Hastaneleri ile ilgili sunum gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmaları medyayla paylaşmak istedik fakat ülkede gündem o kadar hızla değişiyor ki bizim Şehir Hastaneleri ile ilgili yaptığımız sunumu bu konuya yetiştiremedik.

Fakat konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve hastanenin yerinin birilerine peşkeş çekilmesine engel olacağız ve bu konuyla ilgili olarak CHP Kartal ilçe Başkanlığımızla ve İl Başkanlığımızla beraber eylem gerçekleştireceğiz.

Vatandaşlarla ve esnaflarla yaptığımız konuşmalarda Ak Parti Kartal İlçe teşkilatından bazı kişiler esnaflara hastanenin kaldırılması konusunda “CHP’ye oy verirseniz böyle olur! demesi de bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Kıskanç, “AKP’liler, CHP’ye oy verirseniz böyle olur” demişler!..

Böyle hassas bir konuya siyasetin karıştırılması da ayrıca başka bir handikap!

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç öncelikle yaklaşan delege seçimleri ve Kongre süreci hakkında konuştu.

CHP Kartal İlçe Başkanı Kıskanç, “Ak Partili arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum hastanenin Kartal’dan kaldırılmaması için kendileri neler yapmışlar acaba!

Gündemdeki bir diğer konuda eğitim sistemindeki karmaşa. Her yıl değişen sistem öğrencilerimizi adeta deneme tahtasına çevirdi. En son olarak Cumhurbaşkanı TEOG’u istemiyorum kaldırılmalıdır dedi Bakanlık adeta yıldırım hızı ile TEOG’u kaldırdı.

Bu kadar önemli ve Meclis gündemine taşınarak üzerinde tartışılması gereken bir konuyu icraata geçirip ortadan kaldırdılar. Siz sayın basın mensuplarında çok iş düşüyor bu anlamda bizlerin gösterdiği hassasiyeti sizlerden de bekliyoruz ve bu konu ile ilgili haberlerinizi sıklaştırmanızı rica ediyoruz dedi.

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç Kartal halkı adeta üvey evlat muamelesi görüyor.

Kıskanç, “Bizler CHP Kartal İlçe Başkanlığı Yönetimi olarak kongre sürecini başlatacağız ve 1 Ekimde başlayacak olan Mahalle delege seçimleri ile bu sürece start vereceğiz. Amacımız Partimize yakışan bir anlayışla demokratik bir ortamda bu süreci tamamlamak olacaktır.

Kartal halkı son üç dört yıldır adeta üvey evlat muamelesi görüyor. Özellikle istasyon caddesindeki esnaflar bu konudan çok şikayetçidir” dedi.

Toplantıda basın mensuplarının sorularına cevap veren Kıskanç ve Süslü toplantıya katılan basın mensupları İlçe yöneticileri ve Mahalle birim temsilcilerine  böylesi önemli bir konuya duyarlılık gösterip geldikleri için teşekkür  ederek  basın toplantı sona erdi…

Galeri
📆 25 Eylül 2017 Pazartesi 17:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR