MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Spor » Genç tenisçi Selenay Heper Amerika’da gururumuz oldu
Genç tenisçi Selenay Heper Amerika’da gururumuz oldu


Bursa’da 21 yaşındaki sporcu Selenay Heper, teniste gösterdiği başarılar kendisine Amerika Birleşik Devletleri’nin kapısını 2. kez açtı. ABD ‘de Üniversite eğitimini yüzde 100 bursla tamamlayan sporcu, yüksek lisansta ise ABD’den 2.kez tam bursluluk kazanarak Bursa’nın ve Türkiye’nin gururu oldu.

9 yaşında başladığı tenise 12 yaşından itibaren turnuvalarda boy göstererek başarılarıyla devam ettirdi.Selenay, Bursa ve Türkiye çapında turnuvalarda yer alırken, çizdiği başarılı grafik ise kendisine yeni bir kıtanın kapısını açtı.
ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNDE ABD’ DEN TAM BURS EĞİTİM HAKKI KAZANDI VE TAKIMINI ŞAMPİYONLUKLARA TAŞIDI

18 yaşına geldiğinde Selenay Heper, Bursa ve ulusal şampiyonalardaki performansının sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan University of Indianapolis’e (Indianapolis Üniversitesi) gitmeye hak kazandı. Özellikle tam burslu olarak yurtdışında üniversite eğitimini alma imkanı kazanan genç sporcu, mezun olduğu Mayıs 2017 tarihine dek 4 yıl boyunca burada hem eğitimine, hem de tenis sporuna devam etti.University of Indianapolis Tenis takımı olarak bölgenin konferans şampiyonu oldu. Ardından ülke çapında gerçekleşen ulusal şampiyonada 2014, 2016 ve 2017’de bölge şampiyonu olarak takımının başarısında adını altın harflerle yazdırdı.

YÜKSEK LİSANSTADA TAM BURSLULUK ABD’ DEN
Yarınlara dair hedefleri için yüksek lisans yapmayı planlayan SelenayHeper, 2018’in Ocak ayından itibaren North West Kampüsü’ndeki Purdue Üniversitesi’ne kabul edildi. Burada, yine tam burslu olarak 2 yıllık bir eğitim alacak genç sporcu, aynı zamanda üniversitenin tenis takımında da asistan koçluk yapacak. Kariyer hedeflerinde spordan kopmamayı amaçlayan genç sporcu, yüksek lisansını ise İletişim ve Medya alanında gerçekleştirecek.

Galeri
📆 29 Eylül 2017 Cuma 18:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR