MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Toplum » CHP’li Kartal Belediyesi’ne “akyürüyenler” soruşturması
CHP’li Kartal Belediyesi’ne “akyürüyenler” soruşturması


CHP’li Kartal Belediyesi’nin Facebook sayfasından yayımladığı Game of Thrones dizisindeki ‘akyürüyenler’ karakterleri üzerinden AK Partililere yönelik skandal paylaşımla ilgili resen soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

CHP Kartal Belediyesinin sosyal medya üzerinden Ak Partililere yonelik yaptığı ahlaksız paylaşım için yaptığımız suç duyurumuza Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığıda TCK 216 maddesinden soruşturma başlattı.

CHP’li Kartal Belediyesi’nin Game of Thrones dizisindeki ‘akyürüyenler’ karakterleri üzerinden AK Partililere yönelik skandal ‘gönderme’ yapması ile ilgili soruşturma açıldı.
Belediyenin Facebook sayfasından yapılan ve Ak Partililere yönelik cahil, zombi, yobaz gibi hakaretlerde bulunulan paylaşım hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.
İğrenç hakaret için belediyeden herhangi bir özür dilenmezken Anadolu Başsavcılığı Türk Ceza Kanunu’nun 216. Maddesinde düzenlenen halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa tahrik etmek ile alenen aşağılamak suçlaması kapsamında re’sen soruşturma başlattı.

Öte yandan Kartal Ak Parti İlçe Başkanlığı da bu gün saat 11.00’de olayla ilgili Anadolu Adliyesi Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İlçe Başkanı Mehdi Akman yaptığı açıklamada “ Biz bu gün saat 11.00’de Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumuzda, savcılığın re’sen soruşturma başlattığını öğrendik. Savcılık bizim başvurumuzla re’sen başlatılan soruşturma dosyasını birleştirecek”

Anadolu Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmanın TCK’nın 216. Maddesinde düzenlenen halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa tahrik etmek ile alenen aşağılamak “suçundan başlattığı öğrenildi.

📆 29 Eylül 2017 Cuma 18:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR