MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet » Sarıyer’de, ‘Uluslararası Balıkçılık ve Mavi Büyüme Konferansı’
Sarıyer’de, ‘Uluslararası Balıkçılık ve Mavi Büyüme Konferansı’


Karadeniz balıkçılığının sorunlarının masaya yatırılacağı Uluslararası Balıkçılık ve Mavi Büyüme Konferansı’nda, 10 ülkeden dünyanın en iyi uzmanları buluşuyor.

 

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) ve Sarıyer Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlenecek olan Uluslararası Balıkçılık ve Mavi Büyüme Konferansı’na, İstanbul balıkçılığının yaklaşık yüzde 40’ını karşılayan Sarıyer ev sahipliği yapacak.

Fuat Paşa Yalısı’nda düzenlenecek uluslararası konferans31 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

AB’DEN KATILIM

 Konferansa KEİ üyesi devletler ve ilgili kuruluşları, KEİ gözlemcileri, Özel Diyalog Ortakları,Avrupa Komisyonu Denizcilik ve Balıkçılık Genel Müdürlüğü’nün Akdeniz ve Karadeniz Balıkçılık Politikası Müdürü Veronika Veits’inyanısırauluslararası örgütlerin temsilcileri katılacak.

 

Fransa, Belçika, Danimarka, İtalya ve Yunanistan’ın da bulunduğu 10 ülkeden katılımcının yanısıraKaradeniz’e kıyısı olan kentlerin belediyeleri, akademik çevreler, balıkçılık ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri de konferansta yer alacak.

 

KARADENİZ İÇİN EN UYGUN MODEL

 Uluslararası Balıkçılık ve Mavi Büyüme Konferansı’nda balıkçılık yönetimini etkileyen başlıca konularele alınacak.Bükreş Sözleşmesi’nin uygulanması, balıkçılığın çevresel ve sosyo-ekonomik etkileri, yasa dışı, kayıt dışı ve düzensiz su ürünleri avcılığı, Karadeniz balıkçılığının sürdürülebilirliği ve bölge için en uygun model konularının da yer aldığı 4 oturum düzenlenecek. Bu konularda özel sektör ile kamu sektörleri arasındaki işbirliği teşvik edilecek.

📆 30 Ekim 2017 Pazartesi 15:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR