MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Fidan, Belediye Başkanımız hastanenin taşınmasını istememiştir!
Fidan, Belediye Başkanımız hastanenin taşınmasını istememiştir!


Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Kent Konseyi tarafından hazırlanan program kapsamında Kordonboyu Mahallesi esnafı ile bir araya geldi.

 

Kartal Kordonboyu Mahallesi’nde bulunan Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin taşınması sürecinin Kordonboyu esnafı ile birlikte ele alındığı toplantıda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’a Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Yüksel ve Kartal Kent Konseyi Başkanı Demet Songurtekinde eşlik etti.

 

Erzumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nde gerçekleşen toplantıda esnaf,hastanenin taşınma sürecinde neler yaşandığını sordu. Sorulara cevap veren Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, “Esnafımızı anlıyor, yaşamış olduğu sıkıntıları görebiliyoruz; fakat Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’na bağlı… Biz yerel yönetimiz. Bu konuyla ilgili hiç bir yaptırımımız olamıyor maalesef. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, hem bir hekim hem de seneler boyunca bu hastanede görev yapmış biri. Onun bu hastane ile gönül bağı var. Hastanenin buradan taşınmasını isteyecek en son kişi Sayın Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’dür. Bu bölge riskli alan kapsamına girdi.Doğal olarak bu bölgenin tekrar yapılandırılması, dönüşmesi lazım. Biz Kartal Belediyesi olarak yeni oluşacak imar planına muhakkak bir sağlık alanı ekleyeceğiz; ama önce buranın dönüşüme girmesi lazım.“ dedi.Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’ın konuşmasının ardından Kartal Kent Konseyi Başkanı Demet Songurtekin, şehir hastanelerinin kurulması aşamasını bir slayt gösterimi ile anlattı. Slaytın ardından esnafa kurulacak şehir hastanelerinin vatandaşa sağlayacağı avantaj ve dezavantajlarla ilgili de bilgi verdi.

📆 01 Kasım 2017 Çarşamba 12:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR