MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum » Kartal Belediyesi hakkındaki rüşvet davasında sürpriz gelişme!
Kartal Belediyesi hakkındaki rüşvet davasında sürpriz gelişme!


Savcılık, rüşvet verme, rüşvet alma ve rüşvetin temin suçuna aracılık edenlere kaç yıl hapis cezası istedi?

Kartal Belediyesi’ndeki rüşvet olayı iddianamesi tamamlandı

Kartal Belediyesi’nde yaşanan 1 milyonluk rüşvet olayı ile ilgili, Cumhuriyet Savcısı iddianameyi tamamladı. Savcının şüpheliler hakkında “Rüşvet verme, rüşvet alma ve rüşvetin temin suçuna aracılık etme” iddiasıyla hazırladığı iddianame Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Savcılık, iddianamede inşaatın sahibi H.Ö hakkında müşteki şüpheli sıfatıyla rüşvet vermek, şüpheliler T.K, H.K rüşvet almak iddiasıyla TCK 252/1-2 maddelerinden (4 yıldan 12 yıla kadar) hapisle cezalandırılmalarını talep ederken; diğer şüpheliler N.A, G.A, M.Y ve  Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı N.Z’nin, rüşvetin temin suçuna aracılık etmek iddiasıyla TCK 252/5 maddesi delaletiyle 252/2, 43/1, 53/1-2, 53/1-2 ve 63 maddelerinden (4 yıldan 12 yıla kadar) zincirleme hapisle cezalandırılmalarını talep etti.

Şüpheliler, savcılık ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Cumhuriyet savcısı şüphelilerin savunmalarının inandırıcı olmadığı, kendilerini suçtan ve cezadan kurtarmaya yönelik savunmada bulunduklarını belirterek, belediye çalışanları T.K ve H.K’nın görevlerini ifası ile ilgili bir iş yapmaları karşılığında belediyeye verilecek bahanesi ile H.Ö’den farklı tarihlerde N.A aracılığı ile 1.000.000 TL aldıkları, H.Ö’un da her ne kadar savunmasında belediyeye, yardım amacıyla bu parayı verdim demiş ise de, rüşvet olduğunu bilerek ve bu kasıt ile bu parayı vererek rüşvet verme suçunu işlediği, diğer şüphelilerin de rüşvet anlaşmasının sağlanması veya rüşvetin temini hususunda bu şüphelilere aracılık ederek üzerlerine atılı bulunan suçu işledikleri, şüphelilerin aynı suç işleme kastı ile hareket ederek atılı bulunan suçu birden fazla işlemeleri nedeniyle haklarında TCK 43/1 maddesinde düzenlenen zincirleme suç hükümlerinin aleyhlerine olarak uygulanarak ayrı ayrı cezalandırılmalarının talep edildiği belirtildi.

📆 03 Kasım 2017 Cuma 11:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR