MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Manşet » Başkan Öz: ”Enerjiyle İlgilenen Yurtseverleri Tasfiye Ediyoruz”
Başkan Öz: ”Enerjiyle İlgilenen Yurtseverleri Tasfiye Ediyoruz”


Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Kasım ayı programları kapsamında, ‘Türkiye İçin Enerji Bağımlılığı Kader Değildir’ adlı konferans Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, çok sayıda meclis üyesi ve birim müdürü katıldı. Etkinlikte, konuşmacı olarak Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Koordinatörü Necdet Pamir yer aldı. Pamir, yaklaşık bir buçuk saat boyunca tüm katılımcılara, Türkiye’nin enerji konusunda dününü, bugünü ve geleceğini anlattı.

 

”Enerjiyle İlgilenen Yurtseverleri Tasfiye Ediyoruz”

 

Başkan Altınok Öz, konferans sonunda yaptığı konuşmada, Necdet Pamir’e teşekkür ederek, ”Kartal Belediyesi olarak huzurevini enerji tasarruflu bir bina olarak yaptık. Enerjinin %63’ü tasarruf ediliyor. Suyun %95’i tasarruf ediliyor, geri dönüşüyor. Bunları yapabiliriz; fakat en önemlisi bu projeyi yapan Kartal Belediyesi’nin kendi teknik elemanlarıydı. En büyük artımız insan kaynağıydı. Çiftçiye tarla parası vererek, çiftçiyi tembel hale getirdik. Yüzyıllardır bu coğrafyada oluşan tarım hafızasını yok ediyoruz.  Yüzyıllardır biriken Türkiye’deki enerji ile ilgilenen gerçek yurtseverleri yavaş yavaş tasfiye ederek özelleştirme yoluna gidiyoruz.  Bu konuda biraz bilgi sahibi olalım diye Necdet Bey’i davet ettik.” dedi.

Konferansın sonunda Başkan Altınok Öz, Necdet Pamir’e plaket takdim etti.

📆 07 Kasım 2017 Salı 14:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR