MENÜ ☰
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Etkinlikler, Manşet » Kartal Belediyesi kreş öğrencileri, Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti
Kartal Belediyesi kreş öğrencileri, Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti


Kartal Belediyesi, Çocuk Gelişim Merkezlerinde eğitim gören miniklerin tarih, sanat ve kültür değerlerini yerinde görmeleri amacıyla düzenlediği programlara bir yenisi daha eklendi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün ‘Her Mahalleye Bir Kreş” anlayışı ile ilçede hizmet veren Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezi’nin öğrencileri 10 Kasım nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti.

 

Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 çocuk gelişim merkezine devam eden öğrenciler, Dolmabahçe Sarayı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği odayı da ziyaret etti. 10 Kasım’ın hemen öncesinde gerçekleşen bu anlamlı gezide minikler, Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği odada öğretmenlerini soru yağmuruna tuttu.

 

6 padişah ve Atatürk’e ev sahipliği yapan tarihi Dolmabahçe Sarayı’na düzenlenen geziye Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Atalar Şube, Kordonboyu, Begüm Yavuz, Uğur Mumcu, Cumhuriyet 1 ve 2, Hürriyet, Gümüşpınar, Soğanlık Orta Mahalle ve Soğanlık Yeni Mahalle Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören öğrenciler katıldı. Kartal’dan otobüslerle tarihi Dolmabahçe Sarayı’na giden minik öğrencilere Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Nazlı Enif Dipşar, kreş sorumluları ve öğretmenleri refakat etti. Rehberlerin anlatımı ile tarihi sarayı inceleyen minikler, öğretmenlerini de soru yağmuruna tuttu. Atatürk’ün İstanbul ziyaretlerinde 11 yıl boyunca Cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullandığı Dolmabahçe Sarayı’nda öğrenciler, Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği odayı da gezdi. Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de saat 09.05’te hayata gözlerini yumduğu anda durdurulan saatle ilgili soru soran minikler, sarayın devasa tören salonundan etkilendi. Yaklaşık 1 saat boyunca 3 grup halinde sarayı gezen minikler, güzel havanın da tadını çıkardı.

📆 09 Kasım 2017 Perşembe 17:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR