MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Yazarlar » ŞAN İÇİN YATIRIM YAPILMAZ…
Ahmet Berhan Yılmaz
ŞAN İÇİN YATIRIM YAPILMAZ…


Yerli otomobilin Erzurum’da üretilmesi ile ilgili özellikle Sevgili İbrahim Aydemir’in açıklamalarına, çalışmalarına ve Sevgili Zafer Ergüney’in de bu konudaki destek söylemlerine şahit oluyoruz.

Bu söylemleri haklı bulmakla ve canıgönülden desteklemekle birlikte bu şekilde çıkışları eksik, yetersiz ve sırf sözde kalınca etkisiz bulduğumu belirtmek zorundayım.

Çünkü bu tür yatırımlar hatır için, şan için yapılmayacağı gibi bir şehri ekonomik ve sosyal sıkıntıdan kurtarmak için de yapılmaz.

Eğer bu yatırımı hak ettiğimizi düşünüyor ve bu fabrikayı Erzurum’a istiyorsak bu yatırımın ciddi ve etkin bir fizibilite raporu hazırlanarak; bu konuda rakibimiz olacak illerle rekabet edebilirliği, güçlü ve faydalı yönleri, sunacağı fırsatlar, iç ve dış çevreden, insan gücünden kaynaklanan olumlu yönleri anlatılmalıdır.

Bu yatırımın Erzurum’da yapılması için politik, ekonomik, sosyal, teknolojik olarak olumlu yönleri, fırsatları ve bu fırsatların neleri, kimleri, nasıl, ne şekilde ve ne derecede etkileyeceğinin analizleri yapılarak yerli otomobil fabrikasının Erzurum’a kurulmasının gerekliliği ile ilgili rapor bir an önce ilgili mercilere ve ulusal, bölgesel gerekiyorsa uluslar arası bütün medya önünde tüm Türkiye’ye hatta dünyaya duyurulmalıdır.

Bu haklı ve gerekli beklentimizi, isteğimizi hep birlikte dile getirmeli, sadece Erzurum değil bütün Doğu Anadolu adına siyasiler, sivil toplum örgütleri, üniversite ve tüm toplum olarak hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız.

Aksi takdirde yarın siyasi ve popülist bir söylemle biz dedik ama anlatamadık deriz, söylediklerimizle kalırız ve yine kaybeden Doğu Anadolu olur, Erzurum olur, biz oluruz.

📆 10 Kasım 2017 Cuma 23:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR