MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Kartal siyasetinde 94 ruhu yeniden mi canlanıyor?
Kartal siyasetinde 94 ruhu yeniden mi canlanıyor?


1994 yılında yapılan seçimlerde yerel yönetimlerde büyük başarı elde ederek ülke genelinde bir çok belediye gibi Kartal Belediyesini de kazanan Milli Görüş ruhuna sahip ekibin bugünlerde Kartal’da tekrar bir araya gelmeleri dikkat çekti.

O dönemlerde aktif siyaset yapan isimler yıllar sonra Kartal’da bir araya gelerek istişare toplantıları yaptıkları belirtildi. Organizasyonun sekreteryasını halen Erzurum Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürüten Ünsal Kıraç, Mehmet Göze ve Ali Rıza Kiremitçi gibi isimlerin yürüttüğü ifade edildi.

Bu toplantıların, 2019 seçimleri öncesi sağda birlik adına hazırlık çalışmaları olarak daha sık sık yapılacağı söylendi. 2009 seçimlerinde CHP Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaptırılan Kartal Belediyesini yeniden kazanabilmek için 94 ruhu diye adlandırılan ekip geniş çaplı istişareler yapacaklarını belirttiler. Toplantıya Saadet Partisi eski İlçe Başkanı İsmail Kızılgöz, Ak Parti İBB ve Kartal Belediye Meclis Üyesi Mimar Hüseyin Karakaya, Bilal Aslan, Abdi Kesimal, Av. Hüsamettin Koçak gibi bir çok isimlerde katıldı.

📆 12 Kasım 2017 Pazar 22:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR