MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Spor » Kartal’da, 6. Atatürk Kupası Satranç Turnuvası gerçekleştirildi
Kartal’da, 6. Atatürk Kupası Satranç Turnuvası gerçekleştirildi


Kartal Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun birlikte organize ettiği 6. Atatürk Kupası Satranç Turnuvası Kartal’da gerçekleştirildi.

 

Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Eğitim Çadırı’nda gerçekleştirilen turnuvaya, başka bir etkinlikte bulunması nedeniyle sonradan katılan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Mustafa Fehmi Okay, Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ile çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı. 350 sporcunun yarıştığı 6. Atatürk Kupası Satranç Turnuvası, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Turnuvanın ilk hamlesi Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel tarafından yapıldı. Turnuvada sporculara şans dileyen Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel: “Hepiniz Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası’na hoş geldiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, aklın ve bilimin yolunda ilerleyeceğiz. Kartal Belediyesi olarak Sayın Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde güzel çalışmalar yapıyoruz. Yakında yaklaşık 15 dönüm bir alana sahip olan Yakacık’taki parkımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Umarım satranç turnuvalarımızı açık alanlarda, parklarda yapacağız. Oyuncaklardan oluşan bir masal müzesi açtık, bu müzeyi de istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Sizin gibi yetenekli kardeşlerimizin sanatçı özelliklerini ortaya çıkarmak için Sanat Akademisi’ni açtık. Siz satranç gönüllüleri için de Satranç Akademisi’nin hazırlığı içerisindeyiz.” dedi.  Başka bir etkinlikte olması nedeniyle turnuvaya gecikmeli olarak katılan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sporcuları tek tek ziyaret ederek kendilerine bol şans diledi.

 

İki gün süren Atatürk Kupası Satranç Turnuvası; Minikler (2010-2011 doğumlular), Ümitler (2008-2009 doğumlular), Küçükler (2005-2006-2007 doğumlular), Yıldızlar (2001-2002-2003-2004 doğumlular) olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirildi. Her kategoride Bayan Sporcu kategori ödülü olarak ilk 5 sporcuya madalya ve satranç takımı, Minikler ve Ümitler kategorisinde turnuvayı tamamlayan 226 sporcuya da katılım madalyaları verildi. Genç sporcular madalya ve kupalarını Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel’in elinden aldı.

 

MİNİKLER KATEGORİSİ

ECRİN ZEYCAN ŞAHİN

KAAN ÜNÜVAR

KUZEY TUFAN

FURKAN ENES ÖZGÜL

DİRENÇ UYANIK

ÖMER FARUK ASLAN

ALİ BAKANOĞLU

ENES KAYAALP

UCAR, DURU

ALİ ATİLLA ÖPÇÜN

ÜMİTLER KATEGORİSİ

YİĞİT KÜÇÜK

YEKTA GÖK

EDİZ GÜNEŞ

KEREM AYTİN

ARDA SÖZAT

OĞUZHAN BİLAL GÜCÜKODACI

ALPER TOLGA ALSAÇ

CEMAL ARDA BİLİR

RÜZGAR SEYİT LOKMAN

ONAT KIRAY

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ

DENİZ EFE CAN

ONUR ÖLMEZ

YİĞİT EMRE YILMAZ

ZEYNEP IŞIK

BERK YILDIRIM

DORUK ÜLKER

KAAN YAVUZCAN

TUNA DENİZ PAÇ

EZGİSU ÇAĞLAYAN

EKİN TUNÇEL

YILDIZLAR KATEGORİSİ

MUHAMMET BOĞAZ

KUZEY BAYINDIR

İBRAHİM SERATLI

BERKAY EMİN DOKUZ

ATA ÖZGÜR TOPER

GÜNKUT TALAS

FURKAN KÜÇÜK

ARDA ARSUN

MEHMET SALIH SENSES

BURHAN NACİ ULUSU

📆 14 Kasım 2017 Salı 17:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR