MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Engelsiz Yaşam Fuarı’nda, İstiklal Marşı işaret dili ile okunacak
Engelsiz Yaşam Fuarı’nda, İstiklal Marşı işaret dili ile okunacak


2009 yılında “Kartal’a Engel Yok” ilkesini hayata geçiren ve 8 yıl içerisinde engelliler üzerine yaptığı çalışmalarla örnek teşkil eden Kartal Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Engelsiz Yaşam Fuarı’nda bütün dikkatleri üzerine toplayacak. Özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşı işaret dili ile okunacak.

Önceki yıllarda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün engellilere yönelik hayata geçirdiği projelerle ‘Küresel Sosyal Farkındalık Ödülü’ne layık görülen Kartal Belediyesi, 30 Kasım – 03 Aralık 2017 tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarda projelerini katılımcılarla ve diğer belediyelerle paylaşacak. Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde ve büyük destekleriyle kurulan, dünyada bir benzeri daha bulunmayan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası da fuarda sahne alarak bir kez daha müziğin işitmekten çok hissetmekle ilgili sanatsal bir eylem biçimi olduğunu ortaya koyacak.

İstiklal Marşı işaret dili ile okunacak

Fuarda Kartal Belediyesi tarafından ‘İşaret Dili’ ile özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşı okunacak. Fuarda Kartal Belediyesi Engelsiz Üretim Atölyesi’nde eğitim gören engelli çocukların ürettiği ürünlere de yer verilecek. Ayrıca tanıtıcı hizmetlerin yanı sıra; katılımcılara çeşitli hediyeler verilerek ikramlarda bulunulacak.

Vatandaşlarımızın, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelli Danışma ve Koordinasyon Şefliği’nin 0216 280 56 60 ve 0216 280 56 80 numaralı telefonlarını arayarak bilgilerini kaydettirmek suretiyle fuara belirtilen tarihlerde katılma imkânları da bulunmaktadır.

Tarih: 30 Kasım-03 Aralık 2017

Yer: Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi (EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı)

📆 22 Kasım 2017 Çarşamba 14:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR