MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Genel Kurulda Şube Başkanı yeniden Halil İbrahim Çakmak seçildi
Genel Kurulda Şube Başkanı yeniden Halil İbrahim Çakmak seçildi


Türk Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu Şube 6. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Genel Kurulda mevcut Şube Başkanı Halil İbrahim ÇAKMAK yeniden seçildi.

Bir kişinin hakim olduğu yönetim biçimine mutlakıyet, bir sınıfın hakim olduğu yönetim biçimine meşrutiyet, halkın kendi kendini yönettiği yönetim biçimine de demokrasi denir. Demokrasi ise çok parti, sendika ve dernek demektir.

Geçtiğimiz hafta kongre yapan Türk eğitim Sen’de bir memur sendikasıdır. İşte bu sendika geçtiğimiz hafta bir kongre yaptı. Tam bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen Türk Eğitim Sen İstanbul 2 Nolu Şube kongresi iki aşamada gerçekleşti. Kongrenin birinci ayağında delege seçimi, ikinci ayağında ise genel kurul yer aldı.

Birinci aşamada: Ataşehir, Kadıköy, Kartal ve Maltepe’de delege olmak ve kendi delegesini seçmek için bir biri ile yarışan eğitim çalışanları; üyeler ile tek tek görüşerek oy isteyip, delege seçimine girdiler. İkinci aşama genel kuruldu. Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şubenin konferans salonunda gerçekleşen genel kurula: kardeş şube başkanları, delegeler ve üyeler katıldı.

Açılış konuşması ile başlayan kongrede İstiklal Marşımızı okuyan öğretmenler, başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler adına saygı duruşunda bulunduktan sonra; delegelerin teklif ve oylarıyla kongreyi yönetecek divan heyetini seçtiler.

Divan başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi BOSTAN’ın, gündem maddelerini okuyarak, delegelere gündem ile ilgili görüşlerini sorması, denetleme ve faaliyet raporlarının okunmasından sonra “konuşma yapmak isteyen var mı?”, ” Kabul edenler” ve “kabul etmeyenler” şeklindeki soruları ve konuşmalar demokrasi şölenini birer örneği olarak kayda geçti.

Şube Başkanı H. İbrahim ÇAKMAK’nın yeni üye yazımımı, maaş ve sosyal haklar konularında yapılan çalışmalarını özetlediği konuşmasını seçim izledi. Divan başkanı BOSTAN; kısa bir konuşmadan sonra: yönetime aday olanların müracaatlarını istemesi ve birkaç defa “başka aday var mı?” diye sorması ne kadar güzeldi.

Kartal ilçe seçim kurulu nezaretinde yapılan seçime: 110 delegeden 83 delege katıldı. Seçime katılan 83 delegenin oyunu alan H. İbrahim ÇAKMAK yeniden başkan seçilirken; Türkan KIRIMLIOĞLU, M. İlkay KAYA, Dursun ŞEN, İbrahim AK, Bilal GÜNGÖR ve İlkay TUNCAY yönetime girdi.

Öğretmenler gününü kutlamakta olduğumuz bugün tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyor, yeni yönetime başarılar diliyorum. Dileyim memur sendikaları daha başarılı olur, memur ve emekli maaşları yükselir, her memur kendisini geliştirip ülkeye daha iyi hizmet eder, her memurun evi ve arabası olur.

Bize örnek bir seçim sunarak demokrasi şölenine imza atan Türk Eğitim Sen mensuplarına teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

📆 23 Kasım 2017 Perşembe 13:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR