MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Pendik’de ‘Asgari İşçilik Uygulamaları’ semineri düzenlendi
Pendik’de ‘Asgari İşçilik Uygulamaları’ semineri düzenlendi


İstanbul Meslekte Birlik Derneği’nin  organizasyonuyla Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz ve Aykut Akın sunumuyla  “İNŞAAT MUHASEBESİ, İNŞAAT İŞLERİNDE KDV İADE İŞLEMLERİ VE ASGARİ İŞÇİLİK UYGULAMALARI ” Semineri  düzenlendi.

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nin Konferans Salonunda düzenlenen Seminer AG Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim AŞ. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz ve Sosyal Güvenlik Uzmanı SMMM Aykut Akın tarafından verildi.  Seminere Dernek Başkanı Ethem Yüksel Kahveci  başta olmak üzere,  SMMM Üyeleri,  çok sayıda Vergi Mükellefi ile  Firma Sahipleri katıldı.

Seminer, Dernek Başkanı Ethem Yüksel Kahveci’nin açılış konuşması ile başladı. Meslektaşların Eğitim ve Seminerlere gelmelerinin onları güncel tutacağı belirtildi.  Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz ve Aykut Akın’ı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden açılış konuşmasından sonra İnşaat Muhasebesi KDV İade İşlemleri ve Asgari İşçilik uygulamalarının anlatılmasının önemine değinildi.

Program, Yeminli Mali Müşavir Ahmet Gündüz’ün sunumuyla devam etti. Daha Sonra SMMM Aykut Akın Bey Söz aldı. İnteraktif biçimde, sunumlar, görseller ve pratik bilgilerle devam eden seminer katılımcılarca ilgiyle izlendi.

YMM Ahmet Gündüz, İnşaat Sektörünün panoramasını çizdi. İnşaat yaparken dikkat edilmesi gereken hususları ve Muhasebesel hataların yapılmaması için eğitimlerin önemli olduğu vurgulandı. İnşaat İşlerinde KDV İadenin AYLIK ve YILLIK yapılabildiği, bunun da sektörü rahatlattığına değinildi.

Ayrıca SMMM Aykut AKIN ise; İnşaatlarda uygulanması gereken Asgari İşçilik uygulamaları hakkında detaylı sunumunda eksik işçiliklerin firmalara sıkıntı yarattığını ve firmaları fazla ödeme yapmak zorunda bıraktığını dile getirdi.

Soru cevap şeklinde, yoğun geçen seminer tüm katılımcıların memnuniyeti ile sona erdi.

📆 29 Kasım 2017 Çarşamba 15:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR