MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu’dan geleneksel Sirkeci Garı konseri
Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu’dan geleneksel Sirkeci Garı konseri


Sirkeci Garı’nda Bir Tren Nostaljisi

TULUYHAN UĞURLU İLE GARDA ÇAY MOLASI

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu’dan 24 Aralık Pazar günü saat 15.30’da geleneksel Sirkeci Garı konseri. Konumuz yine tren ve yaşam. Tuluyhan Uğurlu konserine katılanlar klasik bir gar atmosferinde peronda çay ve simitle ağırlanıp 19. yüzyılın sonlarında Orient Express yolcuları için yapılan tarihi bekleme salonunda verilecek konseri dinleyecekler.

200’e yakın tarihi görüntü eşliğinde sunulacak konserde konuklar, İstanbul Sirkeci Garı’ndan binecekleri trenle İstanbul’dan Hicaz ve Bağdat’a doğru uzun bir yolculuğa çıkacaklar. Doğu Ekspresi ile 20. yüzyılın sonunda tarihi bir pencereden ünlü Şark Ekspresi yolcuları ile tanışıp, Agatha Christie ile sohbet ettikten sonra Kurtuluş Savaşı yıllarında Mustafa Kemal ve genç Türkiye’nin kurucuları ile birlikte Cumhuriyet trenlerine binip, Atatürklü yılların cumhuriyet coşkusunu yaşayacaklar.

Tuluyhan Uğurlu’nun Doğu Ekspresi sadece bir piyano resitali değil. Nazım’dan Tolstoy’a, Mustafa Kemal Atatürk’den Agatha Christie’ye, 60’larda Almanya’ya umut aramaya giden işçilerden, Nazi Almanya’sında trenle ölüme giden binlerce insana, Cumhuriyet Trenleri coşkusundan, Ortadoğu’da oyuncak yerine silahla tanışan çocuklara kadar 150 yıllık bir panorama… Konserin bölümleri şöyle:

  • Garda Çay Molası
  • İnsanın Raylar Üzerindeki Serüveni
  • Osmanlı Demiryolu ile Tanışıyor
  • Doğu Ekspresi Yolculukları
  • Hicaz Demiryolunun Hüzünlü Hikayesi
  • Demirağların Gizli Kahramanları/Cumhuriyet Trenleri
  • Atatürk’ün Son Tren Yolculuğu
  • Hayat Bir Tren Yolculuğudur

24 Aralık Pazar günü saat 15.30’da Sirkeci Garı tarihi bekleme salonunda buluşup, Tuluyhan Uğurlu’nun piyanosu eşliğinde uzun bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Konserin tanıtım videosu için tıklayınız.

https://www.facebook.com/mine.baykara.39/videos/343411476069312/

Ayrıntılı bilgi ve indirimli biletler için 0533 349 00 83 numarayı arayabilirayse@tuluyhanugurlu.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

📆 04 Aralık 2017 Pazartesi 16:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR