MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » İstanbul İlçeleri Arasında Tek Katı Atık Aktarma Merkezi Sultanbeyli’de
İstanbul İlçeleri Arasında Tek Katı Atık Aktarma Merkezi Sultanbeyli’de


Sultanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sultanbeyli Belediyesi’nin Katı Atık Aktarma Merkezini ziyaret etti.

Sultanbeyli Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Temizlikte Farkındalık Oluşturma” programları kaldığı yerden devam ediyor. Katı Atık Aktarma Merkezi bu sefer de Sultanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çevre Koruma Kulübü öğrencilerini ağırladı.

Katı Atık Aktarma Merkezinin çalışma prensibini yerinde inceleyen öğrenciler verimli bir ziyaret gerçekleştirirken etkinlikte çevre bilinciyle alakalı sunum düzenlendi. Programda konuşan Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan katılımcı öğrencilere ve eğitimcilere teşekkür ederken temizlikte farkındalık programlarının süreceğini ifade etti.

Sözlerine devam eden Arslan, “Sultanbeyli’de çöplerin toplanmasını önce haftada ikiye, ardından üçe çıkardık. Daha sonra da katı atık aktarma merkezini kurarak çöplerimizin ilçede her gün toplanmasını sağladık.” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Yardımcısı Nizamettin Arslan, çöplerin 18.00’da dışarıya çıkarmalarını ifade ederken, “Katı Atık Aktarma Merkezine İstanbul’da ilçe belediyeler arasında sadece biz sahibiz. Bununla da gurur duyuyoruz.” dedi.

Öğrencilere verilen ikram ve hediyelerden sonra program sona erdi.

📆 06 Aralık 2017 Çarşamba 14:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR