MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Arakan’a Anlamlı Yardım
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Arakan’a Anlamlı Yardım


Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılayı Kartal Şubesiyle yaptığı protokolle Arakan’a Yardım Kampanyası düzenledi.

Kartal’da yer alan resmi/özel tüm okullarımızda yürütülen kampanya sonucunda Arakan’a toplam 117.054.49 TL para toplandı. Türk Kızılayı Kartal Şubesi Başkanı Müjdat KEÇELİ, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA’yı makamında ziyaret etti. Müjdat KEÇELİ üstün gayretlerinden dolayı Ali Rıza AKA’yı tebrik etti ve üzerinde “Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Arakan Kampanyasına Katkılarıdır- 117.054.49 TL” yazılı temsili çeki takdim etti.

Ali Rıza AKA bu anlamlı kampanyaya vesile oldukları için Kızılay’a teşekkür etti. Kurtuluş Savaşında, Van depreminde ve tarihin muhtelif dönemlerinde Arakan halkının milletimize yardım ettiğini vurgulayan Ali Rıza AKA: “Bugün zor günler geçiren bu kardeş Arakan halkına yardım edebilmenin, bir nebze olsun oradaki ihtiyaçları giderebilecek olmanın huzuru içerisindeyiz. Okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize gösterdikleri duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle dünyadaki savaşların bitmesini, gözyaşlarının dinmesini temenni ediyorum.” dedi.

Toplanan yardımların Kızılay tarafından en kısa zaman içerisinde Arakan’a, ihtiyaç sahiplerine iletileceği belirtildi.

📆 07 Aralık 2017 Perşembe 15:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR