MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Maskeli saldırganlar kahvehaneyi bastı
Maskeli saldırganlar kahvehaneyi bastı


Masaları dağıtan ve içeride bulunan vatandaşlara sopa ve bıçaklarla saldıran saldırganları vatandaşlar sandalyeyle kovaladı. Saldırganlar kaçarken de rastgele ateş açtı. Olayda bir kişi yaralanırken, yaşananlar kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, Esenler’de geçtiğimiz Pazar günü akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, yüzleri maskeli ellerinde silah, bıçak ve sopa olan saldırganlar bir kahvehaneyi bastı. İçeride oyun oynayan vatandaşların masalarını deviren ve saldıran şahıslara vatandaşlar sandalye fırlatarak karşı koydu. Beklemedikleri bir tepki ile karşılaşan saldırganlar neye uğradıklarına şaşırarak kaçmaya başladı. Ancak vatandaşlar saldırganları kahvehanenin dışındaki sokağa kadar kovaladı. Bu sırada saldırganlardan biri elinde bulunan silah ile rastgele ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonucu bir vatandaş elinden yaralanırken, sokakta bulunan araçlarda da maddi hasar meydana geldi.Yaşanan bu anlar ise kahvehanede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

 

Görüntülerde yüzleri maskeli ellerinde silah, bıçak ve sopa olan bir grup kahvehaneye giriyor. Bu sırada oyun oynayan vatandaşların masalarına vuran ve deviren saldırganlar vatandaşlara saldırıyor. Ancak tam o esnada içeride bulunan vatandaşlar da ellerine geçirdikleri sandalyeleri saldırganlara fırlatmaya başlıyor. Neye uğradığını şaşıran saldırganlar kaçmaya başlıyor ve vatandaşlarda dışarıya kadar kovalıyor. Bu esnada bir saldırgan silahını çekerek vatandaşların olduğu alana rastgele ateş açıyor.

 

Kahvehane sahibi Mehmet C. yaşanan olaya bir anlam veremediklerini ve saldırganları daha önceden tanımadıklarını belirterek, “Pazar günü çalışırken yüzleri maskeli sekiz kişi geldiler masaları devirdiler ve kapının önünde bulunan araçlara ateş açtılar. Tanımıyoruz bu şahısları terör örgütü mü bunlar anlamadık. İçeri girdiklerinde ’Kimse kıpırdamasın’ dediler ve küfür etmeye başladılar. Bu sırada içeride bulunan herkes sandalyesini fırlatmaya başladı. Olayda bir arkadaşımız da elinden yaralandı. İçerisi çok kalabalıktı daha büyük olay da olabilirdi. Biz yapanların bir an önce yakalanmasını istiyoruz” dedi.

📆 08 Aralık 2017 Cuma 13:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR