MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kadın Girişimcilere ‘Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik’ ödülü
Kadın Girişimcilere ‘Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik’ ödülü


S.S. Sarıyer Mahalle ve Köyleri Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından “Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik” ödülü verildi.

Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Merkezinde yapılan II. Türkiye Kooperatifler Fuarı Ödül Töreni’ne Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi de katıldı.

 

Sosyal Alanda Kooperatifçilik, Genç Girişimcilik Alanında Kooperatifçilik, Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik, Akademik Alanda Kooperatifçilik ve Kooperatifçilik Alanında Üstün Hizmet ödüllerinin dağıtıldığı tören yoğun ilgi gördü.

 

“Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik” ödülüne layık görülen S.S. Sarıyer Mahalle ve Köyleri Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün katkılarıyla 2012 yılında kuruldu.

Kısa sürede yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve örnek projeleriyle kooperatif ortaklarına ve kadın girişimcilere örnek oldu. İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün çeşitli tarihlerde kooperatifçilik, örtü altı sebze ve süs bitkileri yetiştiriciliği ile bitki hastalık ve zararlarına karşı entegre mücadelesi konularında eğitim verdiği kooperatif üyeleri; seralarda üretmiş oldukları süs bitkileri, sebzeleri İstanbul başta olmak üzere çevre il ve ilçelerin hizmetine sunuyorlar.

📆 08 Aralık 2017 Cuma 15:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR