MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşekli öğrenciler engelliler için yürüdü
Ahmet Şimşekli öğrenciler engelliler için yürüdü


Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencileri, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle gerçekleştirdikleri farkındalık etkinlikleri kapsamında ellerinde pankartlarla yürüdüler, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yaptılar, “Hayat Bayram Olsa” isimli şarkıyı işaret diliyle seslendirerek topluma engelliler adına önemli mesajlar verdiler.

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü öğretmenlerinin rehberliğinde gerçekleştirilen etkinlikler, Kartal’da yaşayan vatandaşlar tarafından da beğenildi ve takdirle karşılandı.

“Empati kurdular, kalben hissettiler.”

Dünya Engelliler Gününde farkındalık yaratmak ve empati kurulmasını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü Başkanı Mine Koç, “Bu etkinliklerde 10-C sınıfı ile 10-B sınıfı öğrencilerimiz görev aldı ve ellerinde pankartlarla Kartal çarşısında yürüyüş yaptı. 10 -B sınıfı öğrencimiz Asya Naz Doğan, günün anlam ve önemini belirten yazısını okudu. 9-F sınıfı öğrencimiz Eray Özcan da gitarla, ‘Engelliler İçin Çal!’ temalı ‘Hayat Bayram Olsa’ parçasını söyledi. Diğer öğrencilerimiz de işaret dilinde ona eşlik etti. Çok güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimiz de, bizleri izleyen vatandaşlar da engelli insanların durumlarını ve duygularını kalben hissettiler.” dedi.

📆 11 Aralık 2017 Pazartesi 11:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR