MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Kartal siyasetinde sağda başarı için, 94 ruhu yeterli olur mu?
Kenan GÜLERCİ
Kartal siyasetinde sağda başarı için, 94 ruhu yeterli olur mu?


Kartal siyasetinde sağda başarı için, 94 ruhu yeterli olur mu?

Bu girişime nasıl tepkiler geldi?

Beyaz masa anlayışı

 

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde “Kartal siyasetinde 94 ruhu yeniden mi canlanıyor? diye bir haber yayınladık, bu haber ciddi karşılık buldu.

 

Kartal Belediyesini yeniden Ak Partinin kazanarak yönetmesi adına Kartal’da sağ görüşlü 94 ruhu diye anılan, yani 1994 döneminde sağda siyaset yapan isimlerin sık sık bir araya gelerek istişare yapmaları, muhafazakâr kesimi heyecanlandırırken bazılarını da rahatsız ettiği gelen tepkilerden anlaşıldı.

 

Rahatsız olanların bir kısmı; -eskilerden ne medet umuyorsunuz, yeni siyasetçilere bakın! diyen güncel siyaset yapanlar, bir kısmı oy oranı düşük sağ parti temsilcileri, bir kısmı da; o toplantılarda yer almak isteyipte yer alamamış olanlardı…

 

Gelen tepkileri değerlendirdiğimde, Kartal siyasetinde sağ kesimin başarılı olabilmesi için sadece 94 döneminde siyaset yapan ekibe umut bağlamanın yeterli olmayacağı sonucu ortaya çıkıyor.

 

Kartal’da sağda siyasi birlik sağlayabilmek; yani böyle bir girişim ancak şu formülle hayata geçer; 94 ruhunun tecrübesini, yeni nesil siyasi dava adamlarıyla harmanlayarak olabilir. Başarılı olabilmek için üstün bir gayret sergileyip 2019 seçimlerinde belediyeyi kazanmanın yanı sıra, 2023 – 2071 hedeflerinin taşlarını da dizmek gerekir.

 

Yani 94 ruhunun güncel siyasete ışık tutmasıyla beraber, Ak Partide bugün dahi emek veren başarılı siyasetçilerinde olduğunu kabul etmek ve toparlayıcı bir anlayışla birlik beraberliği sağlamak gerekir.

 

Hatta sağda çok güçlü oluşum gerçekleştirecek siyasetçilerin hepsinin bir araya gelip bir konsensüs oluşturarak ortak bir akılla (Dinimizce de, istişare önemlidir) düşüncesiyle, herkesin beğenisini kazanan topluma güzel yansımaları olacak bir ekiple yola çıkılmasının daha doğru olacağını düşünüyorum.

 

Özellikle bu ekibi oluşturan isimlerin her birinin de, birer nefer anlayışıyla hareket etmesinin başarılı olabileceğini belirtmekte fayda var. Zira herkes kendisini rütbeli, karşısındakini de nefer olarak görürse o düşünce de başarılı olmaz.

 

Kartal’ın yeniden yükselişe geçmesi için mücadele edecek, Kartal siyasetinde emek vermiş aynı zamanda hem İstanbul’da hem ülke genelinde değişik makamlarda mevkilerde kurumlarda görev yapan çok değerli isimler var.

 

 

Bugün fikriyle, düşüncesiyle, çalışmasıyla, tavırlarıyla, kürsü hakimiyetiyle katkı sağlayacak bir çok siyasetçinin olduğunu düşünüyorum. Mahalle teşkilatından başlayarak ilçe yöneticiliğine kadar yükselen başarılı bir performans gösteren öyle özverili çalışan isimler var ki, mutlaka değerlendirilmeliler bence…

📆 12 Aralık 2017 Salı 18:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR