MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşek Kolejinde Öğretmenlere yönelik ‘Hafıza Teknikleri’ Semineri
Ahmet Şimşek Kolejinde Öğretmenlere yönelik ‘Hafıza Teknikleri’ Semineri


Ahmet Şimşek Kolejinde anaokulu, ilk ve ortaokul öğretmenlerine yönelik “Zihin Haritaları ve Hafıza Teknikleri” konulu seminer verildi. Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları Uzmanı Cem Gören tarafından verilen seminerde bu tekniklerin derslerde nasıl kullanılacağı anlatıldı. Öğretmenler seminer sırasında kullanılan yöntemler sayesinde Japonca, İtalyanca gibi dilleri, Tarih, Fen Bilgisi gibi dersleri ve günlük hayata kullanılan birçok bilgiyi kolaylıkla hafızalarına aldılar.

“Beyninizin gücünü hissedeceksiniz.”

Beynin doğru kullanıldığında öğrenmenin çok kolay olduğunu, öğrencilerin bu teknikleri öğrenerek ders çalışmaya başladığında ezber sistemini terk edeceğini ve başarılarının yükseleceğini belirten Cem Gören, “Bilgiyi beynin sevdiği şekilde verirseniz öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu görürsünüz. Örneğin Hafıza Teknikleri ile yeni bir dil öğrenmeye başlamanın keyfini yaşayacak, belki de dil öğrenmeyi hobiniz haline getireceksiniz. Kelime öğrenmenin yöntemlerini öğrenecek, geniş zaman ve gelecek zamanda basit cümleler kurabileceksiniz. Hal hatır sorma ve tanışma gibi günlük basit konuşmaları yapabileceksiniz. Yani Hafıza Teknikleri ile müthiş bir beyin jimnastiği yapacak, beyninizin gücünü hissedecek, beyninizi dinç ve zinde tutmanın yollarını keşfedeceksiniz.” dedi.

Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları Uzmanı Cem Gören, seminerin sonunda tüm katılımcı öğretmenlerin isimlerini ve soyadlarını hafızadan söyleyerek kendisini izleyenleri şaşırttı.

📆 13 Aralık 2017 Çarşamba 15:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR