MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Başkan Uğur: “iTaksi projesi taksicilere çağ atlatacak bir sistemdir”
Başkan Uğur: “iTaksi projesi taksicilere çağ atlatacak bir sistemdir”


İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, iTaksi projesi ile ilgili çıkan haberlerin doğruluk payının bulunmadığını açıkladı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, uzun zamandır İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile üzerinde çalıştıkları iTaksi projesi ile ilgili basında yer alan haberlerin doğruluk payının bulunmadığını söyledi.

Günümüzde tüm meslek gruplarının teknolojiyi iyi kullanan korsan oluşumlar sebebi ile büyük risk altında olduğu üzerinde duran İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur yaptığı açıklamada, ‘‘iTaksi projesi taksici ile müşteriyi teknolojik ortamda buluşturarak İstanbulluya zaman, trafik ve güvenlik anlamında büyük katkı sağlayacak bir projedir. Birtakım kişi ve grupların iTaksi’yi mahkemeye verdikleri ve sistemin iptal olduğuna dair açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır’’ ifadelerini kullandı.

 

‘’iTaksi projesi taksicilere çağ atlatacak bir sistemdir’’

Yapılan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, ‘‘Teknolojik hayalet korsan Uber’i bitirecek sistem iTaksi için ‘Taksicilerin iTaksi’ye karşı olduğu’ söylentilerini yayanların maksatlı ve korsan oluşumların işine yarayacak söylemleri dikkat çekicidir. Sistemin giderleri İBB tarafından karşılanarak Türkiye’de örnek teşkil edecek şekilde ücretsiz olarak taksicilerin hizmetine sunulmuştur. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak uzun zamandır hayata geçmesini beklediğimiz bu projeye ve taksiciye desteğinden dolayı İBB’ye teşekkür ediyoruz. iTaksi projesi taksicinin korkacağı değil, gelişimi ile taksicilere çağ atlatacak, aynı zamanda korsan oluşumları sonlandıracak sistemdir” açıklamasında bulundu.

📆 15 Aralık 2017 Cuma 11:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR