MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Politika » Alatepe, Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı adayı oldu
Alatepe, Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı adayı oldu


Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından, AK Parti’nin yeni başkan adayı belli oldu.

Esenyurt Belediye Meclis üyesi olan Ali Murat Alatepe, Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı adayı oldu.

20 Aralık 2017 Çarşamba günü belediye meclisinde yapılacak oylamada, Ak Parti adayı olarak seçime girecek olan Alatepe’nin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Ali Murat Alatepe, Esenyurt Meclis üyeliği görevindeyken, Esenyurt’un yeni Belediye Başkan Adayı oldu. Alatepe, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından koltuğa oturdu. İşte Ali Murat Alatepe’nin biyografisi ve siyasi hayatı.

 

ALİ MURAT ALATEPE KİMDİR?

Ali Murat Alatepe, Esenyurt Meclis üyeliği görevindeyken, Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı oldu. Alatepe, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından koltuğa oturdu. İşte Ali Murat Alatepe’nin biyografisi ve siyasi hayatı…

Alatepe, 1966 yılında Erzurum’da doğdu. Eğitimini Erzurum ve Ankara da çeşitli okul, kişisel gelişim ve dil kursları ile birlikte sürdürdü.

Ak Parti’de belde başkan yardımcılığı , Halkla İlişkiler ve Seçim İşleri Birim Başkanlığı, 2007 Genel Seçimleri ve referandumların da S.K.M. Başkanlığı görevlerini, ayrıca Esenyurt-Kıraç birleşmesi sonucunda 2009 yerel, 2010 -2012 referandumları ve 2011 genel 2014 yerel seçimlerinde SKM başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 Yerel secimlerinde Esenyurt Belediye meclis Üyesi seçildi, 2011-2014 arası Belediye encümeni ayrıca 5 yıl plan Bütçe ve Spor Komisyonu üyeliği yaptı. 2012 yılından beri Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun Siteler ve Toplu konutlardan sorumlu Danışmanlığını yapmakla birlikte, 2014 yerel secimlerinde yeniden Esenyurt – İBB Meclis Üyesi seçildi.

📆 16 Aralık 2017 Cumartesi 21:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR