MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Sivil Toplum, Toplum » 4 Katlı fabrikada buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü
4 Katlı fabrikada buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü


Gaziosmanpaşa’da 4 katlı tekstil fabrikasının çatı katında buhar kazanı şiddetli bir şekilde patladı. Buhar kazanı patlamanın etkisiyle yola fırladı, ortalık savaş alanına döndü. Şiddetli patlama nedeniyle kırılan camlar, 2 vatandaşın yaralanmasına neden oldu.

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi, 561’inci sokakta bulunan tekstil fabrikanın çatı katında bulunan buhar kazanı bilinmeyen bir nedenle patladı. Patlamanın etkisiyle çevredeki binaların camları kırıldı. Çatı katında bulunan buhar kazanı patlamanın ardından yola fırlarken, olayda 2 kişi yaralandı. Patlama sonrası fabrikanın üzerinde bulunan yüksek gerilim telleri de zarar gördü. Önlem amaçlı mahalleye verilen elektrik kesildi.

Patlama 200 metre uzakta bulunan binalarda ve araçlarda maddi hasar oluşturdu. Binanın çatısı kullanılamaz hale gelirken, çatı katında kimsenin olmayış faciayı önledi.

Patlama sırasında evinin camlarının kırıldığını söyleyen bir vatandaş, “Ben olay yerinde değildim, evdeydim ama sesle kalktık. Yatak odasının camları patladı. Parçalar girdi içeri. Buhar kazanı çok tazyikli olduğu için çatıdan fırladı. Sebebi hava sıkışmasıdır” dedi.

İşyeri çalışanı vatandaş ise “Biz çalışıyorduk, biden bir patlama oldu. Bize rüzgarı geldi. Yaralımız var, yandı arkadaşımız. Hastaneye gönderdik.Tekstil yıkamanın buhar kazanı patladı. Arkadaşımızdı yaralanan” dedi. Bir başka vatandaş ise “Bomba patladı sandık. İnsanların kaçıştığını gördüm. Etrafa bir şeyler yağdı, insanlar çok korktu. Daha sonra öğrendik” diye konuştu.

Olay yeri ekipleri binada incelemeye devam ediyor.

📆 18 Aralık 2017 Pazartesi 13:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR