MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Genel, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’da başlayan bu proje çocukları camiye alıştırır!
Kartal’da başlayan bu proje çocukları camiye alıştırır!


Kartal’da bir camiide başlayan bu örnek proje yurt geneline yayılabilir. Çocukları camiye alıştırabilmek için hediye verilebilen “Camiler, Çocuklarla güzeldir” Projesi çocukların ve gençlerin yoğun katılımıyla başladı.
Kartal Uğur Mumcu Mahallesi Adnan Kahveci Cami İmam Hatibi Yücel Kartal, çocukları camiye çekebilmek, camide buluşturmak maksadı ile örnek olacak bir projeye imza attı.

Adnan Kahveci Cami İmam hatibi Yücel Kartal başlattığı kampanya ile düzenli olarak camiye gelen çocuklara çeşitli hediyeler verileceğini duyurdu. Bunun için belirlenen puanları toplayan öğrencilere Bisiklet, giyim kuşam malzemelerinin yanı ısıra hediye çekleri verilecek. Puanları bizzat camii İmam Hatibi takip ediyor. Çocuk gelirse ebeveyni de beraberinde gelecektir, dolayısıyla Müslümanların ibadet mekanı olan camilerin cemaatle dolması adına yapılan bu çalışma çok takdir topladı.

Uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini gören ve bu durumdan memnun olan semt sakinleri de duygularını dile getirdiler.

Rabbim Çocuklar ve gençlerimiz için “Camiler, Çocuklarla güzeldir” Projesiyle en önemlisi ALLAH (cc) rızasını gözetenlerden ebediyen Razı olsun.
Tebrik ediyorum. Cami DERNEĞİ ve Cami imam Hatibi Yücel Kartal hocama emekleri için teşekkür ederim” dediler.

Galeri
📆 18 Aralık 2017 Pazartesi 14:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR