MENÜ ☰
Kartal Belediyesi Halk Oyunlari Festivali 2022
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Atatürk Havalimanında kalkış ve iniş yapan üç uçağa kuş çarptı
Atatürk Havalimanında kalkış ve iniş yapan üç uçağa kuş çarptı


Üç uçağın kuşlara çarpması nedeniyle pistlerde temizlik yapılırken yaklaşık 25 dakika uçakların kalkışına izin verilmedi.

Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanından kalkan veya iniş yapan üç uçağa kuş çarptı. Kuş çarpan uçaklar nedeniyle üç uçak pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Pistteki kuşların temizlenmesi için inişler durduruldu

Sabah ilk olarak Türk Hava Yollarının İstanbul- Zagreb seferini yapan TK 1053 sefer sayılı uçağı pistte kalkış için ilerlediği sırada kuş çarptı. Pistte kalkış için ilerlediği sırada kuş çarpan THY uçağı bakıma alında. Yapılan kontrollerin ardından uçakta bir hasar oluşmaması nedeniyle THY Zagreb uçağı gecikmeli olarak Atatürk Havalimanından kalktı.

THY’nın İzmir kuş çarptığı için uçağı seferden çekildi

Zagreb uçağına kuş çarpmasından kısa bir süre sonra, Türk Hava Yollarının TK2312 sefer sayılı İstanbul-İzmir seferini yapan uçağına da kalkış için pistte ilerlediği sırada kuş çarptı. Uçak kalkıştan vazgeçerek THY Teknik hangarına çekildi. Yapılan incelemelerin ardından kuş çarpması nedeniyle uçakta hasar oluştuğu tespit edilince, İzmir uçağı seferden çekilerek, yerine başka bir uçak planlaması yapıldı. Türk Hava yollarının İzmir yolcuları, başka bir uçak ile gönderildi.

Onur Air uçağı da kuşlardan nasibini aldı

Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı ve çevresin de bulunan kuşlardan Onur Air uçağı da nasibini aldı. Atatürk Havalimanına iniş için alçalan Onur Air uçağına kuş çarptı. Herhangi bir sıkıntı oluşmayan uçak Atatürk Havalimanına sorunsuz şekilde indi.

Atatürk Havalimanı kalkışlara durduruldu

Üç uçağın kuşlara çarpması nedeniyle pistlerde temizlik yapan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Ekipleri, temizlik sırasında kalkışları durdurdu. Yaklaşık 25 dakika durdurulan kalkış trafiği, pistlerin temizlenmesinin ardından yeniden açıldı.

Atatürk Havalimanına kalkan ve inen uçaklara kuş çarpmasının ardından, iniş için alçalan 3 THY uçağı pisti pas geçti. Uçaklar daha sonra sorunsuz şekilde iniş yaptı

📆 19 Aralık 2017 Salı 12:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR