MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Başkan Keskin, Yaşar Paşalı İlkokulu’nun Kütüphane açılışına katıldı
Başkan Keskin, Yaşar Paşalı İlkokulu’nun Kütüphane açılışına katıldı


Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Yaşar Paşalı İlkokulu’nda gerçekleşen kütüphane ve salonun açılışına katıldı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Yaşar Paşalı İlkokulu’nun hayata geçirdiği Oyun ve Fiziki Etkinlikler Salonu, Masal Kütüphanesi ve Masal Koridoru açılışına katıldı.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, hayata geçirilen alanların hayırlı olmasını dileyerek, “Göreve başladığımızdan bu yana eğitim konusunu en önemli gündemlerimizden biri kabul ederek çalışmalara başladık. Gerek ilçemizin gerekse de ülkemizin kalkınmasının ve gelişmesinin eğitimden geçtiğini bilerek çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürdük, sürdürmeye de devam ediyoruz. 2009’dan önce Sultanbeyli’de 37 okul eğitim öğretim hayatına devam ederken biz bu sayının üstüne son sekiz senede tam 34 okul ekleyerek ilçemizin çocuklarının en modern okullarda okumasını elimizden geldiğince sağlamaya çalıştık. 34 okulumuzun yanı sıra 4 spor salonunu da faaliyete geçirerek çocuklarımızın sosyal branşlarda hünerlerini gösterebilecekleri alanları hayata geçirdik.” diye konuştu.

Sultanbeyli’nin gelişen bir ilçe olduğundan bahseden Başkan Keskin, “Sultanbeyli bildiğiniz üzere gelişen genç bir ilçe. Günden güne gelişimimiz devam ediyor. Bunların hepsini sizlerin destekleri sayesinde yaptık, daha iyisini amaçlarken de sizlerin desteklerine ve mücadelesine her daim ihtiyaç duyacağız. Kazandırmış olduğumuz dört adet gençlik merkezinin yanı sıra 6 adet kütüphanemizle birlikte Sultanbeyli’de yaklaşık 3000 civarında olan kitap sayısını 100.000’lere taşıdık.” dedi.

Bu alanların yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Keskin sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bugün Yaşar Paşalı İlkokulu’nda açılışını gerçekleştireceğimiz Masal Koridor ve Masal Kütüphanesiyle birlikte Oyun ve Fiziki Etkinlikler Salonu’yla okulumuzda eğitim gören çocuklar farklı sosyal projelerle okuma aşkını benimseyecek ve çalışmalarını sergileyebilecekleri bir salona kavuşmuş olacak. Okulumuzun eğitim hayatımıza ve ilçemize kazandırmış olduğu bu kıymetli eserleri Sultanbeyli’de yer alan diğer okullarımızın da emsal almasını ve daha modern okullarda çocuklarımızın eğitim görmesini sağlamak zorundayız. Bu noktada emeği geçen herkesi teşekkürü bir borç biliyorum.”

Açılışta konuşan Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay ve Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ise hayırlı olsun dileklerini ileterek, eğitim meselesini gündemlerinden düşürmeyeceklerini ifade ettiler.

📆 21 Aralık 2017 Perşembe 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR