MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Kültür-Sanat, Maltepe, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » ‘Duo Anatolia’, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı
‘Duo Anatolia’, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı


Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitmenlik görevlerine devam eden piyanist Prof. Dr. Serla Balkarlı ile çellist Melih Kara’dan oluşan “Duo Anatolia”, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Yurt içinde ve yurt dışında Türkiye’yi başarıyla temsil eden birçok projede yer alan müzisyenler, Maltepeli müzikseverlerle bir araya geldi. Konserin açılışında bir konuşma yapan Serla Balkarlı, birlikte sahne aldıkları Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin başkemancısı Zeynep Işık’ı geçtiğimiz şubat ayında amansız bir hastalıktan kaybettiklerini belirterek, bu acı kayıplarının ardından ilk kez sahne aldıklarını söyledi.

 

Balkarlı ve Kara, Fransız besteci Camille Saint Saens’den, İngiliz çellist Julian Lloyd Webber’in düzenlemesini yaptığı “The Swan Allegro Appassionate”yi Zeynep Işık anısına seslendirdi. İkilinin konseri, ünlü Azeri besteci Fikret Amirov ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk dönem bestecilerinden Ahmet Adnan Saygun’un eserleriyle sona erdi.

📆 21 Aralık 2017 Perşembe 17:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR